Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко проблема при Фиат Брава 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко проблема при Фиат Брава 1.6 16v

    Колеги, имам проблеми с оборотите на Фиата. Като е студена държи около 2000 оборота, което според мен е много. Като загрее почват да играят. Толкова много падат, че дори понякога гасне. Като откача акумулатора и пак го закача след известно време, се оправя за около ден. Другият ми проблем е загубата на мощност и висок разход. Ходих на диагностика, но нищо не откриха.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 hp

    #2
    стъпков мотор и ламбда сонда виж си свещи кабели, на какво я караш газ/бензин, въздушния си филтър сменял ли си; а това с оборотите е нормално да е така(като запалиш да са около 1600-1700 и след това със постепеното загряване на колата и те да се нормализират до към 800); трябва да почистиш стъпковото моторче и след това да го осатвиш да се обучи

    Коментар


      #3
      Тия неща са така, но преди да се стигне до тях има нещо много по-елементарно: буксите. Виж буксите на стъпковия мотор и на дроселовата клапа. Също така на колектора има още една, не знам за какво е, вероятно температурен датчик, провери и нея. И аз имах проблеми и открих, че като поразмърдам кабелите и нещата се оправят. Тогава разбрах, че мога да си сменям стъпкови мотори и датчици до безкрай и нещата няма да се оправят.
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар

      Working...
      X