Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги помогнете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги помогнете

    Докато си мислех как да си оправя течащата пробка на картера на Мареата, жена ми реши кардинално проблема - удари картера в един бордюр и сега вече е строшен. Кажете моля някоя морга предимно за италиански коли , че за нов картер ми искат 430 лв. нещо много ми се виждат за една алуминиева тава.

    #2
    абе хора само да ви попитам, защо не вземете да си слагате една решетка на картера, няма да ви натежат много 2-3кг. желязо. А после сте спокойни че както и да скачате по "хубавите" пътища поне знаете че картера ще е здрав. Аз иначе до сега 2 пъти да съм му видял сметката. Незнам колко пари ще излезне една решетка, но ще е сравнително по малко от нов картер- дори втора употреба.
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    Коментар


      #3
      По-интересния момент е какво търсите по бордюрите и т.н.Типо-то със старите гуми не беше хич високо (на 7.2см от земята беше - мерих го) и просто никъде не се качвах ако преценях че ще откъртя нещо.По-добре да се повъртиш малко ама да спреш на нормално място.така си разбивате и предници и всичко с тези бордюри.Другото което е като има дупка задължително едната гума трябва да е отвън т.е. влизаш само с едната.При стърчащ канал ако не можеш да го избегнеш го удряш с гумата и така няма да откъриш нищо по двигателя.Спор няма че се разбива предницата така и че може да си срежеш гумата ама картера е 430 а гумата бая по-малко.Морги колкото искаш - италианеца,по околовръстното има много и имат какво ли не.НАвсякъде почти има и за италиански автомобили.
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        ???

        zfa159 написа:
        По-интересния момент е какво търсите по бордюрите и т.н.Типо-то със старите гуми не беше хич високо (на 7.2см от земята беше - мерих го) и просто никъде не се качвах ако преценях че ще откъртя нещо.По-добре да се повъртиш малко ама да спреш на нормално място.така си разбивате и предници и всичко с тези бордюри.Другото което е като има дупка задължително едната гума трябва да е отвън т.е. влизаш само с едната.При стърчащ канал ако не можеш да го избегнеш го удряш с гумата и така няма да откъриш нищо по двигателя.Спор няма че се разбива предницата така и че може да си срежеш гумата ама картера е 430 а гумата бая по-малко.Морги колкото искаш - италианеца,по околовръстното има много и имат какво ли не.НАвсякъде почти има и за италиански автомобили.
        Колега виждам че си от София а ми говориш някакви небивалици - какво търсим по бордюрите, ти само на асфалт ли паркираш? В нашата мила столица паркинги НЯМА. А в тия морги като им кажа Фиат Браво, Брава или Мареа ми клатят отрицателно глави. Затова питам за морга предимно за италианки.

        Коментар


          #5
          Re: ???

          а ве какво му говорите тъпотии, той иска помощ вие конско четете едва ли не. колега виж не съм много наясно ама ако картерите на мареа 1.8 16в са еднакви с на твоята ето на този е-маил пиши banata_88@abv.bg човека е блъснал неговата и я продава на части.
          Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
          Lancia Dedra 1.6 91г.

          Коментар


            #6
            Колега имаше една подобна тема в която се разискваше за картер.Може да пробваш да го заварят.Бях писал и тел. на една фирма в София която се занимава само с ремонтно заваряване и наваряване.Наварят прахово колянови и разпределителни валове и още куп други работи.Званни и попитай дали ще ти заварят картера.Мисля че бяха на "Военна рампа" ама ако се интересуваш ще проверя за точния адрес.
            125s/1600ccm/100ps

            Коментар


              #7
              Благодаря на valataat

              Колега , мерси за информацията за Мареата на части, моята е точно 1,8 16v. Дано да стане че без кола съм като болен.

              Коментар


                #8
                Re: Благодаря на valataat

                KKK написа:
                Колега , мерси за информацията за Мареата на части, моята е точно 1,8 16v. Дано да стане че без кола съм като болен.
                Недей да се караш на жена си! Така ще си решиш проблема много по-бързо. А то какво да й се сърдиш, те жените са си такива - газ-спирачка газ-спирачка :D

                Коментар


                  #9
                  Относно картера

                  Минах по тоя път за картера -моя го завариха с аргонова заварка,но тъй като много беше смлян зега съв по малко капе .По добре да си купиш 2 -ра употреба.Намерих за 250 лева.От долу съм ти пратил отговор и телефон в ПловдивPredlagam Al karter na cena 250 lv.-vtora ypotreba S pozdrav! Atanas Balezdrovtel.:0888528537; 0896646030

                  Коментар


                    #10
                    Верно че е за темпра, ама моя струваше към 200 Евро и все пак от моргата го взех за 50 лв. Незнам какви са тези цени 250 лв., но лично на мен ми се струва много. Утре ще питам на една морга във Варна как вървят и ще пиша Горо (колега), кажи му много поздрави на Балездров и да си гледа бизнеса

                    Коментар


                      #11
                      Благодарности

                      Колеги благодаря ви за отзивчивостта към моя проблем (все още нерешен, но усилено обикалям по морги ) Вярно малко скъпо е 250 лв. за стар но ако не намеря по евтин вариант и това става. Колега Petrov ако изнамериш нещо във Варна имаш черпене за услугата.

                      Коментар


                        #12
                        Не знам колко струва един двигател,но ако е кам 600лева по-добре си купи такъв,поне ще има части колкото искаш.250 лева за един леген са много,според мен.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Определено съм от София и то работата ми е все с колата ама препдочитам да походя малко пеша или да дам някоя стотинка за синя зона ама да не си потроша колата (откакто си отпрах радиатора на другото Типо и се изръсих 160лв за нов).За Браво,Брава и Мареа търси на части някоя защото по моргите наистина няма днес се отбих през 2-3 да попитам.
                          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                          Коментар

                          Working...
                          X