Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 -Въпроси и препоръки преди закупуване.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.6 -Въпроси и препоръки преди закупуване.

    Здравейте на всички ! Живо се интересувам от Фиат Стило 1.6 16 волта :D и в общи линии позитивите и негативите на този автомобил като цяло . Става въпрос за екземпляр от 2002 година с 6 скорости. Прочетох за тампоните на задния мост и проблема с еърбега, но ме интересува и окачването като цяло, мотор и надеждност на автомобила . Разходи по подръжката, често срещани проблеми и т.н. Какъв е разхода в градски условия и извън града при по-динамично каране ? Позволява ли този мотор такова ? От бензиновите мотори има ли по-добър избор като разход /динамика ? Моля да не коментираме дизелите с тях съм наясно . Благодаря на всички изразили мнение предварително !
    ex-Punto 1.9JTD

    #2
    Re: Fiat Stilo 1.6 -Въпроси и препоръки преди закупуване.

    tattoos написа:
    ..... 16 волта :D
    Сори ама не се сдържах

    Коментар


      #3
      здраей колега,за бензиновите мАтори няма много оплаквания из форума, доколкото съм чел, но за дизелите колегата Емзо е направо гуру. Как и да е, щом ще си вземаш толкова старо Стило, замисли се дали да не е някое дизелова Браво-Брава-Мареа, мисля ще намериш 2001 година. Бензинката харчи доста, ако съдя по моята, а пък Стилото - колата Датчик, както я е нарекъл колега Емзо, ако бензиновата е в същото качество като на дизеловата - ще се вкараш в голямо приключение. И аз се чудех дали да не си взема Стило, ама май ще пропусна...Това е лично мнение, което не би трябвало да те ангажира по какъвто и да е начин.
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар


        #4
        Динамика от 1.6 16 волта незнам някой да казва че има много. Не че имам нещо против 1.6 но вземам ли си бензинов мотор ще е 1.8. Несъм привърженик на малките мотори, разликата в разхода между 1.6 и 1.8 е минимална, но вървенето не е. Лично мнение ако ще е Стило или 1.8 или ЖТД.Успех!
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #5
          А и 1.6 с 6 скорости няма .
          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

          Коментар


            #6
            cokata_23 написа:
            Динамика от 1.6 16 волта незнам някой да казва че има много. Не че имам нещо против 1.6 но вземам ли си бензинов мотор ще е 1.8. Несъм привърженик на малките мотори, разликата в разхода между 1.6 и 1.8 е минимална, но вървенето не е. Лично мнение ако ще е Стило или 1.8 или ЖТД.Успех!
            Купува се предимно като сити кар и не се търси кой знае каква динамика, дори конкретния екземпляр има ГИ. По принцип карам едно V6 2.6 , така че на дневен ред е нещо здраво и икономично, което да бъде тормозено на къси разстояния като втори автомобил. Няма Стило с 6 скорости при четиривратите версии, но при двете врати има дори и 1.2 с такива, доколкото успях да се информирам за модела. Не държа да е 4ри врато, понеже няма да ставам такси, а и не си избирам кухня :D Браво/А не съм фен, а и много ниска и по случая един приятел 2 пъти му лепим картера... Четох това за колата датчик... Сега се опитвам да прочета сагата от 140 страници "Да опознаем Фиат Стило!" ... Дано към края да не стане подобно на "Опознай Родината, за да ти писне" ! П.С.: Търсачката на форума работи добре, но ако разделите бяха по модели щеше да е по-удобно... Да не ми се сърдят админите, но това е първото впечатление от форума...
            ex-Punto 1.9JTD

            Коментар


              #7
              Икономия от 1.2 и от 1.4 и от JTD.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=72329
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Ами едно 1.6 с ГИ , ми се струва по-икономично от JTD...За това е и цялата тема, защото изобщо тоя мАтор ми е пълен мрак , а и колицата като цяло...
                ex-Punto 1.9JTD

                Коментар


                  #9
                  За в града - да, за на дълго - може да се поспори.Абе колата е проблемна като цяло.Що не погледнеш някое Пунто МК2 ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Гледаш първо състоянието на колата. Всички коли след 2000 са проблемни независимо марката .Има стопанисвани коли има и карани като за последно .И зависи къде ще е караш повече в гада или повече на дълги разтояния .като избереш кола ако имаш възможност дай да е пробва някой където има подобна да напари разликата .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Общите положения са ясни. Не съм толкова бос...В момента гледам конкретен автомобил, който като цяло е ок. Проблемът е , как във времето ще се държи тази техника, защото ако трябва да и обръщам повече внимание отколкото тя на мен...-няма да се вземем :D
                      ex-Punto 1.9JTD

                      Коментар


                        #12
                        A може ли повече инфо за цени на обслужване на този мотор и окачване, дискове и амортисьори ?
                        ex-Punto 1.9JTD

                        Коментар


                          #13
                          МОДЕРИРАНО4.6. Забранява се включването на рекламни материали по какъвто и да било начин в мнението, личната информация, подписа и/или автара на потребителя, освен с изричното разрешение на УС на ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ.Модераторски екип на fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            tomsan написа:
                            А и 1.6 с 6 скорости няма .
                            В вашия град няма в понеделник ще ти го снимам.лошото е че не е моя това беше 1 кола с 6 скорости която съм карал.
                            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                            Коментар


                              #15
                              tattoos написа:
                              A може ли повече инфо за цени на обслужване на този мотор и окачване, дискове и амортисьори ?
                              Аз пак да попитам...??? В крайна сметка да го взимам или е кош безподобен, който ще ми съсипе нервите и финансите ? Изчетох доста теми и не мога да взема решение. Дори по-скоро взех да се разубеждавам, като видях какви проблеми има... Ясно, че не е най-ремонтно пригодната кола, но ще държи ли на каране поне по 40 000км на година без половината време да прекарва в бокса ?
                              ex-Punto 1.9JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X