Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОЩ!!! ПУНТО!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОЩ!!! ПУНТО!!!

    Здравейте, от днес съм собственик на Фиат Пунто 55, 95 год,1.1 мотор,проблема е следния,оказа се че ремъка на алтернатора ми е скъсан,купих нов обаче не можах да сваля някъв датчик който стои срещу шайбата на коляновия вал.датчика е закрепен с едно болтче(или поне аз толкова видях и отвих)та въпроса ми е как да сваля датчика,може ли да го напъна с отверка,беше ме страх да не го счупя,моля кажете как да го махна.Благодаря Ви!Meстя темата в раздела "Консултации" - Stilops: Честито все пак!

    #2
    Re: ПОМОЩ!!! ПУНТО!!!

    SPEEDER написа:
    Здравейте, от днес съм собственик на Фиат Пунто 55, 95 год,1.1 мотор,проблема е следния,оказа се че ремъка на алтернатора ми е скъсан,купих нов обаче не можах да сваля някъв датчик който стои срещу шайбата на коляновия вал.датчика е закрепен с едно болтче(или поне аз толкова видях и отвих)та въпроса ми е как да сваля датчика,може ли да го напъна с отверка,беше ме страх да не го счупя,моля кажете как да го махна.Благодаря Ви!Meстя темата в раздела "Консултации" - Stilops: Честито все пак!
    пръсни му малко спрей за ръжда сигурно е спекъл нещо от влага и мизерии иначе не го напъвай силно че после ще купуваш нов
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      ПОМОЩ!!! ПУНТО!!!Колега, това звучи като все едно те преследва голям звяр! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Успокой се и внимателно с 10 годишните пластмаси че са доста чувствителни. Аз например вече се уморих да купувам пластмаси, взех да ги лепя.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Това е датчика на коляновия вал. Прикрепен е наистина само с един болт. За да мине ремъка на алтернатова трябва леко да се разхлаби болта, за да се отвори луфт между датчика и шайбата. Зарежи манипулациите с отверка - колкото и да напъваш няма как да отместиш датчика без да го счупиш!Просто напръскай със спрей и си намери добър, глух ключ - няма начин да не се развие.
        2.4 JTD

        Коментар


          #5
          За по сигурно свали шайбата / 3 болтчета са/ и я сложи заедно с ремъка така със сигурност няма да прецакаш датчика само внимавай има отвор и щифт които трябва да съвпаднат при сглабянето

          Коментар

          Working...
          X