Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Облегалките на седалките Фиат Пунто МК2 + снимки Помощ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Облегалките на седалките Фиат Пунто МК2 + снимки Помощ!

    Здравейте колеги,Изчетах всички теми по този въпрос как се въртели избутвали е нищо не можах да направя. Тъй като няма никъде точно снимки реших да ви покажа при мен как е точно за да ме упътите как да процедирам, а й други хора като видят снимките да се орентират точтно.Моля бъдете описателни, за да може да свърши работа това и на други хора.Благодаря ви предварително.
    Прикачени файлове
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    #2
    някой някаква идея.
    Fiat Punto JTD HLX 1999

    Коментар


      #3
      При мен беше голяма мъка тази гимнастика!Най-накрая успях с клещи и много сила да ги измъкна.Сега се вадят много лесно.
      Fiat Punto ELX 1,2 / 75 - 1996

      Коментар


        #4
        odar написа:
        При мен беше голяма мъка тази гимнастика!Най-накрая успях с клещи и много сила да ги измъкна.Сега се вадят много лесно.
        А как точно го постигна. Опиши къде и как ги мъчи с тези клещи ако може ползвай снимките да покажешБлагодаря ще ме спасиш много
        Fiat Punto JTD HLX 1999

        Коментар


          #5
          На мойта тези пластмаси се въртиат. Ако не мога да кациа снимки, върти на по 90 и дърпай
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            .снимките ми били сироки и високи но не знам как се правиат ниски и тесни затова -само това от мен...скипето ми е ани_ лубо78 там мога да прастам
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #7
              Който търси винаги намира:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E3%E0%EB%EA%E8
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Благодаря много на колегата прати ми снимките по skype за жалост модела не е този при мен и явно ще се окаже че въобще не се махат.Качвам снимките на колега в случай че някои му потрябват за сравнение.
                Прикачени файлове
                Fiat Punto JTD HLX 1999

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  Който търси винаги намира:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E3%E0%EB%EA%E8
                  Чесно да ти кажа точно от тук нищо не разбирам затова реших да направя една проста тема където ги има моделите със снимки и тук ако се смили някои вече да каже кое как е затова и съм благодарен на колегата че ми показа точно какъв е модела с вартенето за да знам че това не е моя тип.Доколкото разбрах от тази тема става дума за нещо вътре в седалката което държи, т.е трябва да се сваля тапицерия, но никои не казва ако има друг вариант или е успявал по друг начин такаче надявам се някои да сподели . Ако пък и качи на някоя снимка къде точно се намира това нещо което държи и как да го махна без да разглобявам седалките ще е супер.
                  Fiat Punto JTD HLX 1999

                  Коментар


                    #10
                    Точно под ръбчето слагаш клещите и здраво вдигаш нагоре.Вътре има една зегерка която държи оста да не излезе.Сега моите подглавници нищо не ги държи и си излизат съвсем лесно
                    Fiat Punto ELX 1,2 / 75 - 1996

                    Коментар


                      #11
                      Вчера и аз тръгнах да слагам тапицерия следователо трябваше да се махнат тез работи.Доста се помъчих,тъкмо бях решил да ги чупя и открих въпросната зегерка.Намира се на около 1,5-2см. от началото на основата кадето вече влиза в седалката,хубаво натискай и опипвай щото не се извърта лесно.Като я напипаш извъртия (то се осеща кога откопчава) и ги вадиш.Има варянт да изпаднат измежду дунапрена така че внимавай щото после почват да се вадя не по правилния начин.Така поне беше при мен :D Това е на седалка на брава при пунтото може да не е точно така но пробвай.Надявам се да съм ти бил от полза

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, вдигам стара тема, но се побърках с тези облегалки за главата, за да сложа тапицерия, как ли не го въртях и натисках, не помръдва и не става.Пунтото е МК1, 99г.Прилагам снимки, ако някой е имал от същия вид и е успял да се пребори ще се радвам да сподели.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Въоръжаваш се с клещи с дълги дръжки /най-добре е тип "гарги"/ и парче плат.Сядаш на задната седалка,увиваш с плата стеблото /за да не се нарани/,стискаш здраво с клещите и въртиш обратно на часовниковата стрелка на 45*.Така и двете стъбла,и дърпаш облегалката на горе.Монтажа по обратния ред.
                          Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                          ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря, колега. Доста я мъчих днес, но не помръдваше. Утре пак ще опитам, че вече стана тъмно и ще пиша дали се е получило.

                            Коментар


                              #15
                              кола

                              Твоите маи не са от тези където се въртят на 90 градуса оста те се правят така както е казал колегата горе и тук виж снимки http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42320Но твоите са други май Сигурно са от тези където долу в ниското по оста има една тел-зегерка като е натиснеш от страни и вадиш на горе оста
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X