Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен филтър на Фиат Стило, ще има ли проблем с дебитомера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спортен филтър на Фиат Стило, ще има ли проблем с дебитомера

    Здравейте с риск да се повторя пуска тази тема. Карам Фиат Стило 1,6/16V 2002 тъй като кутията на въздушния филтър ми е счупена и цената и е около 300-400лв нова и казаха че мога да сложа спортен филтър. Тук идва въпроса дали наистина мога защото друг човек ми каза че ще имам проблеми с дебитомера. Прочетох за друг модел че няма проблем но мен ме интересува ако някои е слагал такъв филтър на този конкретен модел. Благодаря предварително.Модерирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Здравей, колега. Аз съм със Stilo, само че 1.8/16v 2004. Не знам колко е голяма разликата, но предполагам, че за това конкретно нещо няма значение, така че ще ти кажа при мен как седят нещата. Аз моето стило така си го купих без кутия на въздушен филтър :D Явно понеже е отдолу лесно се чупят, знам ли и аз. Въпросът е, че и аз намерих тая цена - 400 лева за нова, т.е няма смисъл за една пластмаса. Понеже не бях в София и нямаше как да намеря стара кутия, реших да сложа спортен филтър като временно решение, докато намеря кутия от някоя морга. Както често става с временните решения - още съм си с него вече половин година :D Не мога да кажа да съм имал някакви проблеми свързани с това, но и не знам проблемите с дебитомера в какво биха се изразявали. Ако е само разхода да речем, няма и как да забележа, защото не съм я карал иначе. Ако не ти се рискува винаги може да провериш по моргите за такава кутия, казаха ми че не би трябвало да е скъпа там и сравнително лесно ще си намериш, но аз така и не съм намерил време за това. Успех

    Коментар


      #3
      Страшно заглавие
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговора. Мисля, че няма да има разлика. Аз лично изпитвам големи трудности за търсене на части по автоморгите особенно за предницата тъй като повечето коли които откривам са с ударени предници, като моята. Така, че не знам дали ще се открие лесно тази кутия . Но все пак май и аз ще пробвам със спортен филтър. Ако не намеря по евтина.

        Коментар


          #5
          Хмм.. значи повечето са ударени отпред, ясно. Аз досега не съм търсел нищо и си мислех, че по-лесно се намират части, не се бях замислял за това. Айде успех с филтъра, да нямаш проблеми

          Коментар


            #6
            И аз бях 2-3 месеца със спортен филтър(конусен), но разхода на гориво се качи с около 1.5-2л. /100км и пак си сложих оригиналната кутия и филтър. Иначе колата имаше невероятен звук, а и вървеше по-добре във високите...Така че ако имаш пари за гориво карай смело със спортен филтър

            Коментар


              #7
              g-powerr написа:
              И аз бях 2-3 месеца със спортен филтър(конусен), но разхода на гориво се качи с около 1.5-2л. /100км и пак си сложих оригиналната кутия и филтър. Иначе колата имаше невероятен звук, а и вървеше по-добре във високите...Така че ако имаш пари за гориво карай смело със спортен филтър
              А ти кои точно вариант на стило караш и от къде си взе кутията защото според мен цена 460лв за тази кутия е абсурдна

              Коментар

              Working...
              X