Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с оборотите на брава1,4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с оборотите на брава1,4

    Здравейте искам да ви попитам защо при загрят двигател както карам ми се вдигат оборотите все едно че е студен и ги държи високи.Като угася двигателя и след пет минути го запаля проблема изчезва и така до следващия път.Благодаря ви предварително
    да бе да

    #2
    Температурен датчик или термостата ти е за смяна. При мен беше така но нещата се оправиха със смяна на термостата. Като казваш вдигат до колко оборота стигат

    Коментар


      #3
      Температурен датчик или термостата ти е за смяна. При мен беше така но нещата се оправиха със смяна на термостата. Като казваш вдигат до колко оборота стигат

      Коментар


        #4
        а не може ли да заложим на моторчето за празен ход?
        Bravo(TM) HGT

        Коментар


          #5
          Опиши ни къде се намира стрелката за температурата! ( - с това ще изключим термостата)На колко оборота вдига?Опиши ни също така при студен двигател като я запалиш какво става... как точно са оборотите на колко стартира плавно ли падат до 850?Според мен проблема е в датчика или в моторчето за празния ход... и двете са често срещан проблем при Брава/о.
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            стелката на температурата показва като при нормално загрял двигател но оборотите не са на 900 оборота а се вдигат до 2000 и остават така до като огася двигателя.И най интересното е че не го прави винаги.Моля ви кажете ми някои добър майстор на италянски коли в Плевен или около Плевен предварително ви благодаря за вниманието което ми обръщате.
            да бе да

            Коментар


              #7
              Колега според мен може да смениш температурния датчик на термостата - според мен подава фалшива информация на компютъра и от там ти вдига оборотите. Датчика е 15-тина лева, за смяната бяхме писали тема из форума - елементарна е, не ти трябва майстор.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Ако ти трябва този датчик имам такъв чисто нов, не монтиран все още С Браво 1.4 съм и си взех такъв датчик, но проблема по-късно излезе на яве и се оказа друг. Та датчика сега си седи в гаража новичък. Измери си хубаво съпротивленията и ако не отговарят стойностите, сменяй датчика. Ако опреш до датчик ми предложи цена и е твой
                Bravo(TM) HGT

                Коментар

                Working...
                X