Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик разпределителен вал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик разпределителен вал

    Здравейте колеги, наскоро си купих пунто 2 1.2 16v 2001г. и съответно започнаха проблемите . След смяната на маслото както си се прибирах ми светна лампата за чек enginе и разхода на гориво значително се повиши след няколко паления и гасения пред нас проблема остана и грешката стоеше само на контакт , т.е при запалване изчезваше . Помислих си ,че може да е ламбда сонда, щом разхода се е повишил, но не предприех нищо след като запалена не стоеше с грешка.След това дойде време за смяна на консумативи ( ангренажен ремък , ролки ,.. ) и веднага след смяната им при запалване светна лампата на таблото . След няколко дни отидох на диагностика казаха ми , че нямало никаква връзка с датчика на разпределителния вал ,т.е бил изгорял или била прекъсната връзката до него и не могат да изчистят грешката . Естествено бошовско изпълнение трябва да се чака с поръчка и нов струва 150 лв., та си взех втора ръка . Сложих го, лампата не угасна но след 10 -20 км. каране разхода драстично започна да пада и си помислих,че работи и грешката е останала просто. След 4-5 дена нисък разход отново започна да дига разхода и започна старта песен, както беше при предишния датчик. Та се чуда какво да правя ако имате някакви идеи моля помагайте, благодаря предварително. П.С имам и един по странен проблем, който също се появи наскоро. При рязко ускорение предимно на 4 и 5 предавка след 3000 -3500 оборота започва да се усеща вибрация в купето.Смених тампона на скоростите и вибрацията се намали драстично,но не изчезна . Та ако някой има някакви идеи и по този въпрос ще съм му много благодарен мерси предварително .
Working...
X