Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намира температурният датчик на Типо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намира температурният датчик на Типо?

    Искам да си проверя датчика дали работи коректно, но първо трябва да разбера къде точно се намира :D , и предполагам че с мултицет трябва да си покаже?Някой дали я е правил тази процедура и какво точно да меря с мултицета?

    #2
    Моя беше като застанеш пред колата - в долния десен ъгъл на радиатора!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      а имаш ли идея как мога да проверя с мултицет дали работи при различните режими на двигателя (студен - толъл)?

      Коментар


        #4
        jestera написа:
        а имаш ли идея как мога да проверя с мултицет дали работи при различните режими на двигателя (студен - толъл)?
        Не знам какви трябва да са стойностите при измерване с мултицет, но при мен знам, че включва/изключва на 87/92 градуса по Целзий!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Re: Къде се намира температурният датчик на Типо?

          jestera написа:
          Искам да си проверя датчика дали работи коректно, но първо трябва да разбера къде точно се намира :D , и предполагам че с мултицет трябва да си покаже?Някой дали я е правил тази процедура и какво точно да меря с мултицета?
          Кой датчик - този който включва перката или този който дава информация за уреда на таблото
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Здравей! Защо не се разтърсиш из форума? Мисля, че има два - един, който ти показва колко градуса е водата и един, който включва перката на радиатора? http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%E8%EAТова намерих на прима виста!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              При мен датчика е в долния десен ъгъл на перката на радиатора.Смених го с ладов и данните са-92включва,89 изкл., а на стария бяха на 89 вкл. и на 79изкл.Маи за лятото пак трябва да се сменя
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                виж преди известно време писах за един проблем и ми казаха че най вероятно е от температурният датчик, става въпрос за това че сутрин като паля са ми ниски оборотите, като загреее си работи на 850 оборота.И ми казаха че било от температурен датчик, та точно за него питам къде се намира?

                Коментар


                  #9
                  jestera написа:
                  виж преди известно време писах за един проблем и ми казаха че най вероятно е от температурният датчик, става въпрос за това че сутрин като паля са ми ниски оборотите, като загреее си работи на 850 оборота.И ми казаха че било от температурен датчик, та точно за него питам къде се намира?
                  Ти говориш за датчика на инжекциона.Той се намира на инжекциона (закачен е на смукателният колектор) от дясно като гледаш мотора отпред. Главата където излизат клемите е синя (оригинално)
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    някаде около моторчето за празният ход ли е?

                    Коментар


                      #11
                      jestera написа:
                      някаде около моторчето за празният ход ли е?
                      Да
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        хмм страно там не съм виждал такова нещо, моят мотор е 1.4 моноинжекцион ако това има значение.

                        Коментар


                          #13
                          jestera написа:
                          хмм страно там не съм виждал такова нещо, моят мотор е 1.4 моноинжекцион ако това има значение.
                          Не може да не е там Разгледай колектора хубаво и ще го видиш При мен на Уно-то (1.4ie) беше от другата страна на моторчето, т.е. от ляво, но съм го виждал от дясно на Типо Виж да не е от ляво и при теб
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            Като застанеш срещу двигателя се пада отдясно. Завит е на всмукателния колектор на 4-ти цилиндър. Жицата му върви горе-долу успоредно с жилото на газта и се събира в общ сноп.
                            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                            BlueStorm transforms . . .
                            . . . !!!

                            Коментар


                              #15
                              то едно като плочка ли е?в която влиза една черна букса която е с 4 кабела

                              Коментар

                              Working...
                              X