Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вода в купето на Фиат Браво 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вода в купето на Фиат Браво 1.8

    Здравейте колеги,От известно време на сам при дъжд вътре в купето се появява теч от страната на пасажера до шофьорското място.Сега след последните дъждове и тъй като колата не беше карана известно време вътре си беше станала цяла локва.По големия проблем е че тече минава и около компютъра.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека даде съвет как е открил мястото на теча защото вече огледах дренажите под кората за чистачките и нищо не видях.Предварително благодаря за помощта!Поздрави
    и добре да живееш се жениш

    #2
    Теча може да е от отоплителното радиаторче, ама пък цяла локва, ще се забележи по намаляващия антфриз в казанчето. друга възможна причина е разлепен преден прозорец.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Виж уплътнението на вратата как е.
      FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
      Единствено в България "селянин" е обидна дума.

      Коментар


        #4
        натиснат праг също може да е причина

        Коментар


          #5
          Здравейте колеги,благодаря на всички за мненията проблема се указа в предното стъкло от дясната страна от където се е стичало зад жабката и от там в ECU-то.Надявам се че след подсушаване всичко ще е наред :D
          и добре да живееш се жениш

          Коментар


            #6
            Имам точно такъм проблем. Досега не съм го отстранявал, но май ще се наложи. Видях, че предното стъкло е подменяно и в дясната му част, долу уплътнението не е добре прилегнало, т.е. малко навътре в купето. Предполагам, че от там влиза вода. Мисля да уплътня наред всичко около стъклото със силикон - от вън под уплътнението, а от вътре да сваля кората на колонката и пак да напълня навсякъде със силикон. Дано да спре течът така.
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              днес си сменях зимните с летните гуми, и реших да махна подкалниците да видя кво е положението и се натъкнах на това от снимки, мойте гумени уплътнения и на левия и на десния калник бяха потпуханли, и от там по малко ми е влизала вода през зимата, и леко ми са се поиздули мокетчетата трябва да си ги залепя пак, та това е една възможна причина откъде може да ви влиза вода, аз почтистих идеално мястото и гуменото оплътнение и със силикон стана перфектно
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                nedialk00 написа:
                днес си сменях зимните с летните гуми, и реших да махна подкалниците да видя кво е положението и се натъкнах на това от снимки, мойте гумени уплътнения и на левия и на десния калник бяха потпуханли, и от там по малко ми е влизала вода през зимата, и леко ми са се поиздули мокетчетата трябва да си ги залепя пак, та това е една възможна причина откъде може да ви влиза вода, аз почтистих идеално мястото и гуменото оплътнение и със силикон стана перфектно
                Ами тая вода като е влизала дали не е останало нещо вътре. И да тръгне ръжда от вътре навън. Добре е ако имаш възможност някой слънчев горещ ден колата като е напечена пак да ги отвориш тия гумени уплътнения и да продухаш със сгъстен въздух отворите. За да си сигурен че не е останала влага вътре.
                Bravo 1.6 / 16

                Коментар


                  #9
                  Странно аз там имам подкалник, който възпрепятства нахлуването директно на вода.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    да и аз имам подкалник но беше хлътнала, то малко вода е влизала ама колкото да ми поддуе килимчето там на шоф. място, след това махнах пластмасовия праг, и надигнах килимчето, но не беше влажно вече, явно се е изпарила водата

                    Коментар

                    Working...
                    X