Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Потреперване на скоростния лост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Потреперване на скоростния лост

    Здравейте колеги,имам едно особено помръдване на скоростния лост на 2 и 3 предавка като ускорявам между 2 и 3000 оборота - просто лоста мърда напред назад. Не е обикновена вибрация - само на тези предавки и само като дам повечко газ се получава. И хода не е като потреперване а е някакси ’едро’ помръдване и то не се забелязва визуално а само като ръката ми е на лоста - а тя обикновено е там. Това доста ме дразни, но нямам обяснение - да не би да е тампон на мотора - защото скоростите ми си влизат перфектно и нямам никакви други забележки.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Re: Потреперване на скоростния лост

    Yavor написа:
    Здравейте колеги,имам едно особено помръдване на скоростния лост на 2 и 3 предавка като ускорявам между 2 и 3000 оборота - просто лоста мърда напред назад. Не е обикновена вибрация - само на тези предавки и само като дам повечко газ се получава. И хода не е като потреперване а е някакси ’едро’ помръдване и то не се забелязва визуално а само като ръката ми е на лоста - а тя обикновено е там. Това доста ме дразни, но нямам обяснение - да не би да е тампон на мотора - защото скоростите ми си влизат перфектно и нямам никакви други забележки.
    ами махни си ръката от там
    Bradwa 1.8-goliama pri tova

    Коментар


      #3
      Нали знаеш, че всички части са навързани една с друга. Обърни внимание дали нямаш някъде другаде вибрации при друг диапазон скорости и може да се окаже нещо от окачване или съединител или какво ли още не - което е тръгнало да се износва. И при мен имаше такива вибрации и сега почвам да чувствам как колата потропва когато с едната гума мина през дупка или легнал полицай.
      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

      Коментар


        #4
        Аз преди години като си купих бравото доста мърдаше лоста на всички скорости, обаче кума ми, който е майстор ми го оправи за 10 минути (обаче не ми сподели какво точно е правил, той си е малко чешит )

        Коментар


          #5
          И на мойта Брава "придърпва" лоста, ама не му обръщам внимание
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            И на моята шава особено на трета!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              уф, явно на всички ни шават :D Uneek дай го тоз твой братчед да го напием, пък после всичко ще си каже :D
              "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

              Коментар


                #8
                Забелязал съм, че и при мен се случва понякога. Нямам идея, но едва ли е нормално.
                Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                Коментар


                  #9
                  zgabrovski написа:
                  И на мойта Брава "придърпва" лоста, ама не му обръщам внимание
                  Явно всички сме един дол дренки - ще си бръмча така и това е.Здравко, я ми кажи ти какъв среден разход имаш на 1,4 мотора на газ...И тоз аванс процесор има ли файда от него ....
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте колеги,значи в събота направих едно кръгче с една Брава 1.9Д -- същия проблем -- скоростният лост трепери, но май само на първа и втора. Все едно, че е опрян на някакво зъбно колело, което го бута насам-натам. Това обаче не влияе изобщо на вървенето -- колата си цепи съвсем уверено. И друго - на всички фиатки и алфи ли е това -- скоростния лост влиза много леко и има бая луфт (наляво--надясно) дори при включено положение (когато е на скорост). Мога да сравнявам с голф, с лада и с форд фиеста. При голфа скоростите влизат бая тегаво, майка ми (чиято е колата) даже се затруднява да ги превключва; при ладата също трябва сила. При фиестата е по-лесно, но и при нея има едно треперене чат-пат, но не е като при Бравата. Имате ли впечатления от други фиатки освен вашите?Р.Изкефих се на Бравата -- макар да е само 65 кс., ускорява добре , дизелчето мърка ... има само един недостатък -- не е моя
                    Тойота Приус

                    Коментар


                      #11
                      При мойто Браво 1.4 12 V няма никакво потрепване на лоста на нито една скорост, аз даже го отрязах с една ножовка и го направих по къс че бая дълъг ми се струваше и ме дразнеше :D

                      Коментар


                        #12
                        Да не би някой от лостовете да опира до тръбите на аспуховата система? При мене се получаваше подобен ефект на 1-ва и 2-ра.
                        Fiat Ritmo 105TC
                        1600cc 105к.с.

                        Коментар


                          #13
                          johnfound написа:
                          Да не би някой от лостовете да опира до тръбите на аспуховата система? При мене се получаваше подобен ефект на 1-ва и 2-ра.
                          Като се замисля, това е логично -- не се бях сетил ! благодаря johnfound !
                          Тойота Приус

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              Rayo написа:
                              johnfound написа:
                              Да не би някой от лостовете да опира до тръбите на аспуховата система? При мене се получаваше подобен ефект на 1-ва и 2-ра.
                              Като се замисля, това е логично -- не се бях сетил ! благодаря johnfound !
                              При мен вибрирането е по скоро поклащане. Честотата наподобява клатенето наляво-надясно на крива капла на велосипед. Ауспуха не прави такива движения (освен ако не е откачен и да виси). При висока скорост - на 5та предавка беше май.
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X