Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с 1ва и 2ра скорост на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с 1ва и 2ра скорост на Брава

    Здравейте колеги и поздрави за добрия форум! Имам следният автомобил - Фиат Брава 1996 година 1400 куб. см. двигател с 16 клапана. Колата като цяло няма никакви проблеми, но въпреки това от едно известно време срещам трудности при превключването на първа и втора скорост. Като цяло доста заяжда и предавката не влиза плавно. Да ви кажа честно този проблем леко ме притеснява, защото преди време май бях чел в подобен форум, ако не и във вашия, че Брава и Браво имат проблеми точно с тези две предавки. Разбира се може и да греша, но точно затова се надявам и вие да ме ориентирате. Обмислям да сменя маслото на скоростната кутия, но си нямам ни най-малка идея какво масло да избера и тъй като нямам желанието да се доверявам на разни съмнителни майстори, реших все пак да се консултирам с вас, надявам се хора с опит могат да ми дадат някаква ясна ориентация относно параметрите на маслото и възникналия проблем.Поздрави!

    #2
    Браво/а нямат мотор 1.4 16V Сигурно имаш предвид 1.4 12V И при мене първа влиза трудно на студена кола, но ако мина през втора един път, влиза без проблем
    Bravo(TM) HGT

    Коментар


      #3
      А защо не и износен синхронизатор ?

      Коментар


        #4
        Uneek написа:
        А защо не и износен синхронизатор ?
        За втора да...но Браво и Брава до колкото знам нямат синхронизатори на първа предавка...попринцип първа предавка се включва само когато колата е спряла или се движи съвсеееем леко... ако се движи мааалко по-бързичко не иска да се включи. Но пък при спрял автомобил трябва да включваш без проблеми!Но за втората предавка - това вече е проблем... провери наистина да е от лоста за скоростите!
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          Само задна няма синхронизатор
          Е на последната среща чух от няколко човека че първа скорост няма синхронизатор...
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Егати то и московеца има на първа синхронизатор.Едва ли Бравото и Бравата няма да имат.
            125s/1600ccm/100ps

            Коментар


              #7
              Наскоро карах браво в перфектно състояние и първа си влизаше повече от перфектно, дори и при по-висока скорост. Докато на моето, което продадох трябваше да спра напълно. Това "невлизане" на първа може да причини повече проблеми, примерно на ниски скорости караш на втора, повече амбриране, и съответно по голямо натоварване на съединител и трансмисия

              Коментар


                #8
                на мен скоростите сигурно са други, но все пак първа влиза и при 20 км/ч!
                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                Коментар


                  #9
                  скорости

                  И на мен ми беше така особенно на 1 ва дори и да се движи 5 км.неможе да се включи от 2 на 1.А понякога трябва.Казваха ми че е от синхронизатора Но и друго че нямало синхронизатор на 1 и 5 предавки .Днес реших да навия малко жилото за съединителя/ точно до скоростите където влиза съединителя има една гайка и жилото се натяга / Изках да направя педалите да са на едно ниво.Неполучих желания резултат но за учудване се подобри включването на скоростите.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар

                  Working...
                  X