Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За колко мога да продам този Фиат Брава, 1997 г.,1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За колко мога да продам този Фиат Брава, 1997 г.,1.6

    Здравейте, катастрофирахме с Фиата. И се чудя, дали да го продам или да го правя. По двигателя няма нищо, работи си нормално, но останалото е видно. Колебанието ми е свързано с това, че колата е много гледана. Всичко се сменяше на време и не съм взимал от евтиното. Познавам я цялата и знам какво съм сменял и какво може да се появи след определен брой километри. Ще съм ви благодален, ако ми дадете съвет какво да правя. Дали да се пробвам да я продам цялата и колко мога да и взема или да се хвърлям в ремонт.Фиат Брава-1997 г.156 000 километра (от които аз съм навартял около 70 хиляди)Двигател - 1.6, 103 коня, бензинБлагодаря предварително.
    Прикачени файлове

    #2
    2 калника по 40 лева капак за 70-80, броня за 50-60, ако ги намериш същия цвят повече от 200 лева няма да те хване цялата работа ако радиаторите са здрави, пък като си я знаеш колата взимаи части и карай, така като гледам и нещо друго да има дори и различен цвят да са ламарините който ще намериш повече от 500 лева няма да те хване, пък цялата зависи, по-добре на части, ама мен ако питаш за 500 лева макс ще я оправиш пък да я продадеш за 2000 максимум какво ще си купиш с тези пари, после данъци такси всичко наново и не се знае на какво ще попаднеш

    Коментар


      #3
      За под 2000 има мареи в движение с бг регистрация. Дадеш ли я цяла си вътре много. Както каза колегата събирай левове оправяй я и напред. Няма какво да му се чудиш
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        в смяната на калниците бронята и гредичката над радиаторите няма нищо сложно, няма нужда от заварки просто развиваш и завиваш пропуснал съм и 2та фара ама пак за 500 лв си в играта

        Коментар


          #5
          Имаш ли каско?
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            Ако вземеш 1000лв трябва да черпиш след това. Обикновено сумата е по-ниска от тази.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Според мен са криви роговете и не си заслужава да се ремонтира. По-добре я продавай на части и мисли за друга.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Нямам Автокаско, ако имах изобщо нямаше да има такава дилема.Оказа се че е спукан радиатора, също така има съмнения за изкривен носач.Казаха ми, че ремонта ще струва около 1600 лв., това възможно ли?

                Коментар


                  #9
                  Аз ако съм няма да я правя.
                  Manowar - Татко
                  Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                  Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                  Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                  Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                  Коментар


                    #10
                    Аз също не бих се заел да я ремонтирам. Продавай на части, ще вземеш повече отколкото да я дадеш цяла, но се иска и малко повече време
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Аз пък бих си я направил,но 1600 лева ще ме хванат за ... . Това са много пари! С тея малки снимки,не може да се каже дали и роговете са мръднали и колко са мръднали.Това е много важно.Ако са много мръднали ще ти искат бая пари за да ги вкарат в правия път,но ако не са,на колата и няма нищо..Има хиляди разглобени коли,а на някои цените са смешни..Едит: Сега видях,че се виждат и десния си е мръднал..Всичко опира до това,какви маистори ще си намериш и какви пари ще ти искат.
                      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                      Коментар


                        #12
                        Аз пък ако съм на твое място ще я оправя.Ще кажа моята гледна точка.В това състояние ще и вземеш 1000 лева,ама друг път.За роговете да ти ги дръпнат едва ли ще ти вземат повече от 150 лева,даже ми се струва много.По форума е пълно с браво,брава на части.Мисля че много лесно ще си намериш елементите по оптиката.Радиатор също ще намериш на добра цена в форума.1600 и на мен ми се струват много пари.Другият момент е да я продадеш за 600-700 лева,и до тук.Ще трябва да додадеш за новата кола и обикновено филма с ремонтите започва наново.Няма да си на далавера да продадеш тази и да вземеш друга.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар


                          #13
                          много вероятно е отпред да има крив рог, а може би и двата. също и гредата може да е пострадала но това не е толко сложно да се оправи. според снимките гредичката отгоре също изглежда ще трябва да се поизправи малко. провери също перката зад радиатора дали е здрава, десния подкалник... има един куп подобни "дреболии" цена за ремонт от 1600 лева в никакъв случай не е адекватна, но също така няма как да минеш и с 500 лв, както беше написано по-нагоре(може би само ако си я правиш сам би излезнало толкова). всичко зависи от майстора и договорката с него. единствено ако я продаваш на части може да вземеш някакви пари, но това става само ако имаш условия къде да я съхраняваш и разглобяваш, пък и това става много бавно.ако имаш някакви по-конкретни въпроси и мога да съм ти полезен, пиши ми ЛС скоро и аз се оказах в същата ситуация
                          Lancia Delta 1.6 i.e.

                          Коментар


                            #14
                            След като си познаваш колата-все пак 70 000 км си я карал-прецени в какво състояние е останалата част от нея.Ако след като оправиш тия щети по нея,преценяваш,че можеш да я караш още пет години-хващай се и си я нагласи кукличката.Ако има и други неща,които си отлагал за........друг път ..... А на тия,дето са ти казали 1600 лв за ремонт им кажи,че си съгласен по принцип,но да ти дадат пълен списък какво ще правят по нея и цената за всяка операция.Както и времето за което ще я направят.Тогава ще можеш да разбереш-след като се консултираш и във форума-с колко искат да те пре..ат.И да си намериш други майстори.А и ти казаха колеги,че някои неща можеш и сам да си направиш.Все пак крайното решение е твое.Успех!

                            Коментар


                              #15
                              Ако не е засегната предницата по добре си я оправи.Мен ме удариха преди 2год.от ляво и ходовата част беше засегната.За изпъване ми взеха 200лв.Калник нов,два амортисиора,фар,боядисване и маисторлък ми излезе около 1000лв.

                              Коментар

                              Working...
                              X