Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маслен филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маслен филтър

    Може ли да ми кажете има ли разлика в маслените филтри на бензинов и дизелов двигателКолата ми е Браво 1.4- 12 VДнеска взех един- ама много смотан ми се стори- а гледам пише че е само за дизели- и спорих в магазина с продавачите-и те ме убеждават че става и за бензинови, но имам съмнения азв техния каталог е с номер 352
    Прикачени файлове

    #2
    От снимките нищо не се вижда и разбира, но ако не го дават този филтър за твоята кола, то не го слагай Вземи си такъв, който е за конкретният модел Като разлика не знам дали има, но по пътя на логиката трябва да има - все пак една минимална разлика в резбата и диаметъра може да съществува
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      знам че не се чете, но толкова с телефон, дигиталния фотоапарат ми е в колата и не ми се ходеше до гаражано пише всички дизелови двигатели на Алфа Ромео, Фиат и Ланчияи аз не мисля да гио слагам а да си взема нов утре

      Коментар


        #4
        Deyan Marinov написа:
        знам че не се чете, но толкова с телефон, дигиталния фотоапарат ми е в колата и не ми се ходеше до гаражано пише всички дизелови двигатели на Алфа Ромео, Фиат и Ланчияи аз не мисля да гио слагам а да си взема нов утре
        Е щом пише само за дизели, то не си прави опити Върни го да ти го заменят
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Логично е да има разлика защото и маслото е различно но така само пише по книгите .По принцип е по добре лятото да се слага по голям като пазмер филтар а зимата по малак като се взема в предвид че лятото маслото е по рядко и по тънко и циркулира по бързо по двигателят и трябва по голяма филтрираща система .но това е мое мнение .вземи си филтър на филтрон неса кой знае колко хубави но поне ще е за модела на колата ти
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            няма значение за дизелов и бензинов двг но може точно този филтър да не ства за теб поради др причина но не и за това че е за дизел а примерно резбата да не отговаря или броя на клапаните примерно ако това отговаря значи става за твоята кола размера не е от такова значение
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              е хайде хайде, стига да мойеш да го завиеш значи става, останалото си е до коя марка е по-скъпа, в смисъл по добри филтри прави, не знам дали има разлика м/у филтър за дизел или бензин, но мисля че все пак е добре да си вземеш филтър като за твоята кола в смисъл дизел/бензин(все пак дизела работи два пъти по бавно, може и да има значение), останалото е без голямо значение. Според мен де
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                уж са все различни и специални ... ама с нищо не се различават от ладовите например и на форд съм слагал и на фиат и на какво ли още не ама хайде единствената разлика е в цената май май
                Madness Motorsport
                (\__/)
                (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
                (")_(") signature to help him gain world domination.

                Коментар

                Working...
                X