Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти на пунто 1,2 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти на пунто 1,2 16v

    Здрвейте колеги. На скоро си купин пунто 2001г 1,2 16v . Сутрин като го запаля работи на около 800 оборота но като и подам газ или като постопли малко и падат уборотите на 500 в минута. Искам да попитам нормално ли е това защоъто понякога падат и до 400 оборота в минута и фаровете ми започват да мижат. Някои може ли да ми даде информация нормално ли е това или ако не е нормално от какво може да е. Гледах дали дроселовата клапа няма регулаж но всичко по нея е електроника. Предварително благодаря

    #2
    Според мен оборотите не трябва да са по малко от 800. Не е нормално да са толкова ниски. Дай малко повече подробности. стабилни ли са оборотите или се менят когато са на празен ход. Как върви колата. Мъчи ли се. Такива неща
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Аз имам почти същия проблем на моето Пунто.Пак е 1.2, 16V.Като запаля колата оборотите са по високи, което е нормално.Но после като позагрее падат на около 600 и така си седят.А би трябвало да са около 800-900.Като пусна климатика си се качват на 800-900, но пък тогава би трябвало да са 1000.Ходих при един майстор, закачва колата на някакви компютри и каза, че не знам какво си не комуникирало с компютъра на колата.Трябвало да я разглоби и т.н.Не ми се занимаваше и си я карам вече втора година така.Малко ме дразни понякога, но нямам време да я карам пак на сервиз и да я гледат.

      Коментар


        #4
        оборотите нито играят нито нищо. а колега този майстор който ти е гледал колата каза ли какво точно не е правило връзна?имаче мотора спи.не трепва.проблема му е само тези ниски обороти

        Коментар


          #5
          Re: Обороти на пунто 1,2 16v

          Аз имах същия проблем... Реши се с хубаво почистване на дроселовата клапа. Доста чест проблем, а причината са маслените изпарения.
          Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting

          Коментар

          Working...
          X