Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко за датчиците

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко за датчиците

    понеже не ми бачкат 2 датчика на колата, единия е този дето мери нивото на антифриза и ако е ниско показва на борд компа и другия е този за течността на чистачките, имате ли идея на какви цени се намират, понеже този за антифриза е някакъв електронен ала-бала и няма да се очудя да е 50 кинта например колата е темпра
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Re: Малко за датчиците

    pakumba написа:
    понеже не ми бачкат 2 датчика на колата, единия е този дето мери нивото на антифриза и ако е ниско показва на борд компа и другия е този за течността на чистачките, имате ли идея на какви цени се намират, понеже този за антифриза е някакъв електронен ала-бала и няма да се очудя да е 50 кинта например колата е темпра
    този който мери нивото на антифриза е много скапан има едно малко магнитче като осичка на часовник и с годините отслабва и не може да задейства контактите на рид ампулката пробвал съм какво ли не но не можах да го ремонтирам пробвал съм и няколко втора употреба вкл единия го купих от колега от форума но нито един не работеше /нормално за 10 годшен датчик по начина по който е измислен да става контакта/ този на казанчето на антифриза също е с рид ампулка но според мен е по ремонтно пригоден разглоби го и го разгледай, при мен си работи и не съм го ремонтирал дано не ми се налага де
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      не ги разбирам аз тези рид ампули. даже сефте чувам, че така се казва, но при мен този на чистачките е с поплавър, той се маха ама вътре не можах да разбера как действа, не виждам вътре да бута нищо. а нови дали не мога да си ги намеря, аз даже си мисля ако става да си купя 2 за чистачките и да сложа единия да ми мери антифриза, с тези сложните техники само проблеми може да имам, пък с едно поплавъче съм идеален. не се ли намират новички и на нормални цени?
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        не ги разбирам аз тези рид ампули. даже сефте чувам, че така се казва, но при мен този на чистачките е с поплавър, той се маха ама вътре не можах да разбера как действа, не виждам вътре да бута нищо. а нови дали не мога да си ги намеря, аз даже си мисля ако става да си купя 2 за чистачките и да сложа единия да ми мери антифриза, с тези сложните техники само проблеми може да имам, пък с едно поплавъче съм идеален. не се ли намират новички и на нормални цени?
        ами нови тук в пловдив не съм виждал а иначе тя тая ампула на този за чистачките не се вижда залята е с едно като лепило аз го изчовърках за да мога да видя как действа а иначе на тоя за водата в радиатора ампулата му се вижда като го разглобиш но в повечето случаи магнитите отслабват а не е проблема в ампулите/което щеше да е по добрия вариант защото струват стотинки/ мисля че ако намериш такъв за чистачки ще ти свърши работа и за двете места ПС ако намириш нещо из софия на тънка цена свиркай :D
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          датчици

          Ела утре на /сточна /може да се измисли нещо
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: датчици

            kluchar написа:
            Ела утре на /сточна /може да се измисли нещо
            емчи аз така и така мисля да идвам- ако запаля майтап бе ше дойда.пп. стеф няма грижи, ако намеря ще ти драсна 1 лс
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Re: датчици

              pakumba написа:
              kluchar написа:
              Ела утре на /сточна /може да се измисли нещо
              емчи аз така и така мисля да идвам- ако запаля майтап бе ше дойда.пп. стеф няма грижи, ако намеря ще ти драсна 1 лс
              към ПАКУМБА - ОК а ако намерите решение на проблемите споделяйте разбрах че и ти имаш проблем с датчика за нивото на маслото в картера поразпитай колегите някой може и да измисли нещо
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                и на мен не ми бачкат - този за нивото на маслото (и си го проверявам с щеката и този за нивото на водата за чистачките, за който знам че не е поправим и не съм си играл.решил съм проблема по следния начин - понеже не са болка за умиране предишния собственик беше залепил лампичките с изолирбанд, аз го махнах и направо извадих лампите но ако намерите от някаде такива датчици ще сам много благодарен ако пратите и на мен, в моя тъп град като отидох в 2-3-4-5-6 магазина да питам за датчик за нивото на маслото и те ми дават другия датчик за налягането ....
                Peugeot 406, 2000 HDi 90
                ex. Peugeot 106 1,5 D
                ex. Ritmo 70 138B2.000
                ex. Tempra 2.0 159A6.046
                Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

                Коментар


                  #9
                  ами колеги попитахте ли hit-ko, може би може да намери нещо като за вас, освен това и аз мога да питам тука в някой магазин, освен това установих че е голям кеф интернет пазаруването,....сядаш си вечер на компа , намираш каквото ти трябва и ти го доставят в офиса или в къщи ..където те кефи :D :D
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #10
                    phoenix написа:
                    ами колеги попитахте ли hit-ko, може би може да намери нещо като за вас, освен това и аз мога да питам тука в някой магазин, освен това установих че е голям кеф интернет пазаруването,....сядаш си вечер на компа , намираш каквото ти трябва и ти го доставят в офиса или в къщи ..където те кефи :D :D
                    няма в целия интернет, виж на симеон по може да намеря.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Re: Малко за датчиците

                      pakumba написа:
                      понеже не ми бачкат 2 датчика на колата, единия е този дето мери нивото на антифриза и ако е ниско показва на борд компа и другия е този за течността на чистачките, имате ли идея на какви цени се намират, понеже този за антифриза е някакъв електронен ала-бала и няма да се очудя да е 50 кинта например колата е темпра
                      Незнам дали само на Т.дс-а слагат такива датчици на разширителния съд, но много вмимавай като го вадиш да не скъсаш гумичката, иначе в Евро 07 има датчик с гумичка за 25 лв. на BIRTH, но гумичката е адски скапана, имам чуството, че гумата е от времето на прадедите ни и се цепи като за световно, вече съм се набутал с 2 датчика по 25 и 2 казанчета по 50 лв. И освен че и гумичката дори на самото казанче е лайняна, ами и казанчето се надува все едно ще се пръсне Ако беше от Варна с удоволствие бих се разтършувал из мазата да намеря някои от датчиците за да ти подаря един

                      Коментар


                        #12
                        Re: Малко за датчиците

                        Petrov написа:
                        pakumba написа:
                        понеже не ми бачкат 2 датчика на колата, единия е този дето мери нивото на антифриза и ако е ниско показва на борд компа и другия е този за течността на чистачките, имате ли идея на какви цени се намират, понеже този за антифриза е някакъв електронен ала-бала и няма да се очудя да е 50 кинта например колата е темпра
                        Незнам дали само на Т.дс-а слагат такива датчици на разширителния съд, но много вмимавай като го вадиш да не скъсаш гумичката, иначе в Евро 07 има датчик с гумичка за 25 лв. на BIRTH, но гумичката е адски скапана, имам чуството, че гумата е от времето на прадедите ни и се цепи като за световно, вече съм се набутал с 2 датчика по 25 и 2 казанчета по 50 лв. И освен че и гумичката дори на самото казанче е лайняна, ами и казанчето се надува все едно ще се пръсне Ако беше от Варна с удоволствие бих се разтършувал из мазата да намеря някои от датчиците за да ти подаря един
                        абе аз че ще ходя до варна ще ходя, ама август. бахти датчика 25 кинта. аз се сетих, че има няква италианска простотия там и извадих само сърцевината на датчика, т.е. само ампулата мнго хубаво ще ги оправя аз, ще сложа и на 2 те места поплавъков датчик
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Backo написа:
                          и на мен не ми бачкат - този за нивото на маслото (и си го проверявам с щеката и този за нивото на водата за чистачките, за който знам че не е поправим и не съм си играл.решил съм проблема по следния начин - понеже не са болка за умиране предишния собственик беше залепил лампичките с изолирбанд, аз го махнах и направо извадих лампите но ако намерите от някаде такива датчици ще сам много благодарен ако пратите и на мен, в моя тъп град като отидох в 2-3-4-5-6 магазина да питам за датчик за нивото на маслото и те ми дават другия датчик за налягането ....
                          Датчика за ниво на маслото го купих преди година за около 70лв от магазин на "Симеон". Те май са 2 вида, единия стои малко над картера, другия вид е на пръчката за малото. Моя е от първия вид :D Преди това питах в Вантотрейд май за него и не искате да знаете колко ми искаха там!
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Esper написа:
                            Backo написа:
                            и на мен не ми бачкат - този за нивото на маслото (и си го проверявам с щеката и този за нивото на водата за чистачките, за който знам че не е поправим и не съм си играл.решил съм проблема по следния начин - понеже не са болка за умиране предишния собственик беше залепил лампичките с изолирбанд, аз го махнах и направо извадих лампите но ако намерите от някаде такива датчици ще сам много благодарен ако пратите и на мен, в моя тъп град като отидох в 2-3-4-5-6 магазина да питам за датчик за нивото на маслото и те ми дават другия датчик за налягането ....
                            Датчика за ниво на маслото го купих преди година за около 70лв от магазин на "Симеон". Те май са 2 вида, единия стои малко над картера, другия вид е на пръчката за малото. Моя е от първия вид :D Преди това питах в Вантотрейд май за него и не искате да знаете колко ми искаха там!
                            за 70 кинта аз сам ще си се правя на датчик и ще си гледам щеката, бахти датчика честно
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              за 70 кинта аз сам ще си се правя на датчик и ще си гледам щеката, бахти датчика честно
                              E то всеки си решава дали си струва но като го търсих, определено хвърлих в шах продавачите - никой не беше продавал такъв :D Всъщност във Вантотрейд цената беше около 180лв с 20 раб.дни доставка След като го разгледах, струва ми се че основния проблем им е че се задръстват с мърсотия - то е някаква биметална пластина която трябва да е в масло което я охлажда (когато има ниво) и не успява да прекъсне веригата. Като е на сухо, от тока се нагрява, прекъсва веригата и ламБата почва да свети Та като се налепи с мърсотии, до пластината не стига масло и... светва. Мисля си че ако се позачистят клемите и самия датчик след демонтаж, доста хора биха си спестили тея пари.Въпреки че няма опашки за тях като гледам :D
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар

                              Working...
                              X