Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се маха огледалото от предното стъкло на Брава?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се маха огледалото от предното стъкло на Брава?

    Трябва ми да го махна за малко, обаче не искам да разлепям нищо...та мисълта ми е - огледалото направено ли е да може да се маха (самото огледало от залепената част) или е едно неделимо цяло?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Не съм го махал мойто, но мисля че трябва да свалиш пластмаската (триъгълната) дето е отвътрешната страна и на която е врътката за настройка на огледалото.

    Коментар


      #3
      хмм... успях и го махнах Има една част която е залепена за стъклото - малка трапецовидна пластинка, и огледалото се нанизва върху нея...Беше много здраво хванато, но с по-силен напън успях та го извадих...
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Mazgarev написа:
        хмм... успях и го махнах Има една част която е залепена за стъклото - малка трапецовидна пластинка, и огледалото се нанизва върху нея...Беше много здраво хванато, но с по-силен напън успях та го извадих...
        Би ли обяснил малко по-подробно, че мойто шофьорското го счупиха на един паркинг и ще трябва да го сменавам - не вярвам при Типото принципа да е много по-различен!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          kiro_of_the_day написа:
          Mazgarev написа:
          хмм... успях и го махнах Има една част която е залепена за стъклото - малка трапецовидна пластинка, и огледалото се нанизва върху нея...Беше много здраво хванато, но с по-силен напън успях та го извадих...
          Би ли обяснил малко по-подробно, че мойто шофьорското го счупиха на един паркинг и ще трябва да го сменавам - не вярвам при Типото принципа да е много по-различен!
          Доколкото схванах Mazgarev има впредвид огледалото за обратно виждане вътре в купето - не на страничните. За разлика от това вътре което е закачено или на трапецовидна пластинка и са с ябълковидна сглобка колкото да се въртят нагоре - надолу, то при страничните механизма е малко по сложен заради лостчето което го движи - вътре са едни пластини които не е препоръчително да се откачат с дърпане/може да се счупи захвата към самото тяло на огледалото.
          Punto SX 1.1 55

          Коментар


            #6
            Рискувате малко да отцепите огледалото заедно с основата! Специално при мен огледалото се държи към стойката си на едно болтче, което се развива с къса отверка от към страната на джама!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              аз имах предвид огледалото вътре...колкото до външните - вижте .jpg-овете
              Прикачени файлове
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                От предното стъкло преди няколко месеца разбрах как се маха като си ударих главата в него доста силно и то взе че падна.. Просто една пластмасова трапецовидна подложка е залепена за предното стъкло а огледалото се нанизва на нея в посока от дясно на ляво(тоест се маха като се бута кум пасажерската седалка) пада без много боричкане

                Коментар

                Working...
                X