Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пренатегнат ангренажен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пренатегнат ангренажен ремък

    Смениха ми ангренажния ремък и ролките днес.(punto 1.7td) Като си взех колата спирайки пред нас вдигнах капака да чуя двигатела защото ми направи впечатление не характерното виене...Върнах се в сервиза и... викат ми: ...- "А да пренатетнали сме ремъка"... Оправиха го. Запалих колата и уж всичко си е ОК. Като се прибрах пак се позаслушах на отворен капак. Или си внушавам или май пак се чува лек(едва доловим) звук като предния път. Трябва ли да се притеснявам и да ходя пак в сервиза или..?
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    ремък

    Хубаво че си сменил ремъка но май не си попаднал на правилния сервиз или /майстор/.Тук някои беше писал че неотива да си смени ремака като си е внесъл кола щото го е страх, че няма да го сложат както трябва това май си е истина .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Re: ремък

      kluchar написа:
      попаднал на правилния сервиз или /майстор/.
      Незнам...Поне отношението на хората там беще на ниво. Дано да си измислям за шума - все пак ходих втори път, ако не са догледали нещо то поне сега им обърнах внимание. Пред мен "отпуснаха" ремъка и би трябвало всичко да е О.K.
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        Ако си сменял и ролка може да е от нея - старата ми не виеше ама новата си вие,свирука и т.н. ама не се загрява или да затяга а и двигателя е защитен от скъсване на ремъка и засега живее така.Ремъка ако е натегнат притиска повече ролката и тя "пее" иначе ако е по-хлабав е по-слабо натоварването и си мълчи.Самия ремък сам по себе си няма как да издава шум защото това е просто ремък.Не е като другия да може да приплъзва и оттам да идва шум.....
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар


          #5
          zfa159 написа:
          Самия ремък сам по себе си няма как да издава шум защото това е просто ремък.Не е като другия да може да приплъзва и оттам да идва шум.....
          Да де тва е ясно. Смених и ролките. А и ме наведе на въпроса, който щях да питам ама забравих. Има ли Punto 1.7TDELX защита? Предполагам, че не.
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Re: Пренатегнат ангренажен ремък

            bogidar написа:
            Смениха ми ангренажния ремък и ролките днес.(punto 1.7td) Като си взех колата спирайки пред нас вдигнах капака да чуя двигатела защото ми направи впечатление не характерното виене...Върнах се в сервиза и... викат ми: ...- "А да пренатетнали сме ремъка"... Оправиха го. Запалих колата и уж всичко си е ОК. Като се прибрах пак се позаслушах на отворен капак. Или си внушавам или май пак се чува лек(едва доловим) звук като предния път. Трябва ли да се притеснявам и да ходя пак в сервиза или..?
            Щом са го отхлабили малко, не се притеснявай.. след 300-500 км този звук ще изчезне.Звука е бил от ролките.. не знам при твоя мотор колко са... обтягаща ролка и паразитно колело... или само ролка, но ще се оправи, не се притеснявай. Но винаги с поставянето майсторите малко се презастраховат.. предпочитат да оставят ремъка пренатегнат, отколкото хлабав и при едно минаване от 4-та на 3-та да прескочи зъб.Макар,че пренатегнатият ремък разказва играта на лагерите на ролките.При по-новите мотори като на Пунто-2,дизел, вече ролките са саморегулиращи се и там човешката намеса е изключена.,Не Божидаре, при никой дизел с ангренажен ремък няма защита.. и таз кълка изобщо не си я помисляй.Виж някои по-нови мотори пак ги върнаха на ангренажна верига, като на Тойота някои дизели D-4D.. Ярис...мисля, че и стария 1.3 Мултиджет на Фиат е така, но за конвеционалните забрави.Ако се казва,че ремъка се сменя на 60 хил, аз го сменям на 40, максимум на 45 000!!!!!!!!!!!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар

            Working...
            X