Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

датчик за нивото на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    датчик за нивото на маслото

    значи проблема се получи при посещение при майстор за смяна на гарнтура на картера и масло същевременно, колата я закарах ОК и след като си я взех се оказа че лампата на борд компютърчето/ изобразяваща щека за масло с една капка отдолу/ не ще да загасне ,според мен това е лампа която предупреждава за ниско ниво на маслото в картера/но не съм 100% сигурен/ но нивото си е почти на макс ,та въпроса ми е знае ли някой къде се намира този датчик който подава инфо какъв му е принципа на действие и т.н абе всичко свързано с проблема ще ми е от ползаблагодаря предварителноПС датчика със сигурност не е на щеката за маслото както съм виждал на някои коли
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    #2
    Re: датчик за нивото на маслото

    stef написа:
    значи проблема се получи при посещение при майстор за смяна на гарнтура на картера и масло същевременно, колата я закарах ОК и след като си я взех се оказа че лампата на борд компютърчето/ изобразяваща щека за масло с една капка отдолу/ не ще да загасне ,според мен това е лампа която предупреждава за ниско ниво на маслото в картера/но не съм 100% сигурен/ но нивото си е почти на макс ,та въпроса ми е знае ли някой къде се намира този датчик който подава инфо какъв му е принципа на действие и т.н абе всичко свързано с проблема ще ми е от ползаблагодаря предварителноПС датчика със сигурност не е на щеката за маслото както съм виждал на някои коли
    Датчика може да ти седи на масленият филтър в долният край Провери дали е закачен, след смяната на гарнитурата
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      ами има един датчик на масления филтър ама си мисля че той е за налягане на маслото
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          при мен датчика май се намира някъде под капака на ангренажа и буксата му е до масления филтър след като размърдах тая букса малко лампата изгасна дано това да е бил проблема благодаря на колегите взели отношение по тематаПС след последвалото запалване на колата лампата пак свети, значи приемам още съвети и най вече някой ако е преборвал проблема да се включи
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            stef написа:
            при мен датчика май се намира някъде под капака на ангренажа и буксата му е до масления филтър след като размърдах тая букса малко лампата изгасна дано това да е бил проблема благодаря на колегите взели отношение по тематаПС след последвалото запалване на колата лампата пак свети, значи приемам още съвети и най вече някой ако е преборвал проблема да се включи
            и аз имам подобен проблем. дай на контакт и върни на начална позиция и после пак дай контакт. т.е. даваш контакт, изключваш и пак даваш контакт. при второто включване на контакт не трябва да свети. този проблем и аз не мога да го реша и на кромата и на темпрата. и на 2 коли след като върна контакта и пак дам се оправя. ама това е всеки път и доста гадно. на кромата може да имам около 30 сек. между двата контакта, но на темпрата ако се забавя повече от 1 сек. и пак си светка лампичката. бях писал в някоя тема за този проблем и там ме посъветваха да си сменя просто датчика. честно да ти кажа и аз не знам къде се намира, но отпред на двигателя до свещите има един такъв, мисля че той е за налягането на маслото, т.е. възможно е този до масления филтър да е за лампичката. п.с. между другото се каня от цифра време да те питам на лично точно за този проблем :D
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Моя датчик за нивото на маслото в картера е на края на масломерната пръчка.Към нея има букса за включване към инсталацията.
              Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

              Коментар


                #8
                stef написа:
                ами има един датчик на масления филтър ама си мисля че той е за налягане на маслото
                Не е, това е за нивото.Този за налягането трябва да седи някъде по блока
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Dodo 155 написа:
                  stef написа:
                  ами има един датчик на масления филтър ама си мисля че той е за налягане на маслото
                  Не е, това е за нивото.Този за налягането трябва да седи някъде по блока
                  да ама тоя на филтъра е с едно краче затова си мисля че е за налягането а този за нивото мисля че е с две крачета а и като размърдах кабеляка за малко спря да свети лампата между другото метода на пакумба действа и при мен каква е причината да става така не знам помагайтеееее
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    Dodo 155 написа:
                    stef написа:
                    ами има един датчик на масления филтър ама си мисля че той е за налягане на маслото
                    Не е, това е за нивото.Този за налягането трябва да седи някъде по блока
                    да ама тоя на филтъра е с едно краче затова си мисля че е за налягането а този за нивото мисля че е с две крачета а и като размърдах кабеляка за малко спря да свети лампата между другото метода на пакумба действа и при мен каква е причината да става така не знам помагайтеееее
                    честит ти един хроничен фиатски проблем значи. според някои колеги /преди около година съм писал в няква тема за това/ проблема се дължи на "заминал" датчик, каквото и да означва това. аз мисля да го сменя с нов и да видя какво ще стане, ако намеря решение ще ти кажа споко
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар

                    Working...
                    X