Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за бобина на Брава...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за бобина на Брава...

    Преди 2 дена ви питах откъде да си купя бобина за Брава 1,6 16V, но вече не съм толкова сигурен че бобината ми трябва да се смени.Като ходих на диагностика първия път ми казаха че бобината показвала грешка, но аз след това отидох на друго място на диагностика, за да видя дали ще потвърдят диагнозата и там ми казаха че бобината си е съвсем наред.Затова искам да питам как мога да разбера дали бобината ми е наред.Ако някой е имал проблеми с нея да пише какви са симптомите.

    #2
    Re: Отново за бобина на Брава...

    mitaka написа:
    Преди 2 дена ви питах откъде да си купя бобина за Брава 1,6 16V, но вече не съм толкова сигурен че бобината ми трябва да се смени.Като ходих на диагностика първия път ми казаха че бобината показвала грешка, но аз след това отидох на друго място на диагностика, за да видя дали ще потвърдят диагнозата и там ми казаха че бобината си е съвсем наред.Затова искам да питам как мога да разбера дали бобината ми е наред.Ако някой е имал проблеми с нея да пише какви са симптомите.
    Този тип, двуполярни бубини, коректно могат да се проверяват на мотортестер, или както пише Митко на осцилоскоп!Мотортестера обаче, трябва да бъде от по-новия тип, които могат да показват диаграмите специално на DIS / бездистрибуторно /запалване, така, че да може да се виждат диаграмите и на четирите цилиндъра и да се прави сравнение!Но, добър диагностик може да се справи и с по-старите Елкони, като направи проверка поотделно за всяка секция на бубината!

    Коментар


      #3
      Колега при мен колата неискаше да пали и ставаше само с дърпане или бутане. Като запалеше ако не поддържах малко оборотите прекъсваше. Колата работеше на 3 цилиндъра, а не на четири.
      Brava 1.6 16V ELX

      Коментар

      Working...
      X