Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Привод на скоростите за километраж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Привод на скоростите за километраж

    Здравейте,Колеги!!От доста времем нямам километраж.Още преди да спре напълно стрелката играеше и както стана ясно в друга тема стигнахме до извода,че проблема е в жилото.Да ама не ,свалих жилото,разгледах го обстойно и се оказа че е чисто ново.Закачих го пак с надеждата че е било недобре зацепено ама пак не се върти.Заврях се при скоростите закачих го без кожух и накарах приятел да го върти - върти се без проблеми заедно с механизма от горе на привода.Та сега започнаха големите въпроси,дали проблема е в привода който излиза от скоростите (в червено по долу на картинката) или нещо за което не съм на ясно.Ако е от него има ли вариант да се смени без да се отварят скоростите ако да - колко пари ще струва.От самия привод освен дупката за жилото излизат и 3 кабела(на катинката в синьо) които нито виждам на къде отиват ,нито знам за какво са.Четох в един друг форум,че дава показания на компютъра дали колата се движи за да дава принудителен празен ход и случайно на мен ми се случи докато се спускам от един баир на 2-ра на газ като изключих от скорост колата изгасна.Незнам дали има връзка с километража!Надявам се единствено на вашите мнения и благодаря предварително.
    Прикачени файлове

    #2
    Re: Привод на скоростите за километраж

    Здравей колега, имах същия проблем като теб, но с Ланчия Дедра. Този привод, който си дал в червено се вади от скоростите и на долния му край има пластмасов червяк който се зацепва в самите скорости. Та на този червяк при мен му се бяха изронили зъбите. Смених го и километража тръгна.

    Коментар


      #3
      Проблема е решен!Оказа се червяка,ствола му се беше счупил там където контактува с привода.Мерси колега за отговора

      Коментар


        #4
        Аз съм с марея,и при мен има леко играене на скоростомера.Интересува ме лесно ли се сменя привода и как най-вече?
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #5
          kimirai написа:
          Аз съм с марея,и при мен има леко играене на скоростомера.Интересува ме лесно ли се сменя привода и как най-вече?
          колега, ти не си с жило, а с датчик.
          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

          Коментар


            #6
            reter написа:
            kimirai написа:
            Аз съм с марея,и при мен има леко играене на скоростомера.Интересува ме лесно ли се сменя привода и как най-вече?
            колега, ти не си с жило, а с датчик.
            Знам,че съм с датчик но и привод трябва да имам.Нали все нещо трябва да се върти от скоростната кутия.
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #7
              Отстрани до привода има едно фиксиращо болче ’’10’’,отвиваш го и издърпваш привода нагоре

              Коментар


                #8
                Благодаря!
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  Няма ли опастност като се развие привода, червяка да падне в кутията ?

                  Коментар


                    #10
                    То си има място където влиза и опира, така че надали има такава вероятност.Да не отварям нова тема,търся нов червяк,понеже стария който беше счупен го залепих ама не изкара много Колата е Fiat Punto 94г. 1.6,червяка е като този на снимката,надявам се колегата да не се сърди че му я откраднах
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Айде де колеги помагайте,че ми омръзна да обикалям магазините ....
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Намерих си привод,темата за ключ!

                        Коментар


                          #13
                          nightlord написа:
                          Няма ли опастност като се развие привода, червяка да падне в кутията ?
                          ДА! има такава опасност и на мен ми се е случвало да го изпускам. няма страшно обаче, после се вади с тънка и дълга пинсета и ловки пръсти :P
                          Lancia Delta 1.6 i.e.

                          Коментар

                          Working...
                          X