Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем двигател Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем двигател Типо

    Колеги имам следния доста странен според мен проблем,-когато си карам и натисна педала до дупка и започва ускорение, стига до 3000-3500 оборота и след това пада малко-от 200 до 500 оборота, и после пак започва да ускорява!Това нормално ли е?Аз мисля че не.Някой ако е имал подобни преживявания ,моля да пише.Също и оборотитре ми на празен ход не са много стабилно-докато загрее стига до 1200 оборота!след това падат, ама общо взето са малко високи(900-1000)Колата е Типо 1.6 и.е.1992г едновалов мотор.Ще съм ви благодарен за съветите.
    N.Y. State of Mind

    #2
    Според мен е нормално оборотите да са около 1200 на студено и да паднат до 900 на топло. При мен са на същите стойности. Що се отнася за колебание при ускоряване, не съм забелязал да има такова нещо.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    Коментар


      #3
      Проблемът е че и са малко нестабилни когато колата загрее умишлено казах 900-1000,защото си варират.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Но мен доста ме притеснява и проблемът при ускорението...
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Предполагам не си с дигиталното табло?Иначе оборотите как падат? Примерно държиш предала до край на газта стига до 3000об и след това колата спира буквално и ти се смъкват 200об. и след това рязко пак тръгва така ли?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Ми да, горе-долу така, само че примерно падат от 3000 на 2500 и после пак тръгва.
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              sachma написа:
              Ми да, горе-долу така, само че примерно падат от 3000 на 2500 и после пак тръгва.
              С ГАЗ ли е колата и дали ти го прави и на бензин
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Аз друго да питам ... има ли катализатор колата .НЕ съм специалист затова няма да давам акъли по двигателя . Имах аналогичен проблем преди година с един сеат и се оказа че просто катализатора е бил отишъл( разбирай запушен) .
                The sands of time for me are running low....

                Skype Nick: SwordLord

                Коментар


                  #9
                  Стъпково моторче, неговата кожа. И мойто се ебава и по колекторите имам петна от всевъзможни спрейове, ама оправия нема. При мен проблема е лек и не ме бърка много. Пробвай да го почистиш все пак.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    vesko написа:
                    Стъпково моторче, неговата кожа. И мойто се ебава и по колекторите имам петна от всевъзможни спрейове, ама оправия нема. При мен проблема е лек и не ме бърка много. Пробвай да го почистиш все пак.
                    А това "стъпково моторче" същото ли е като - моторчето за оборотите на празен ход или е различно
                    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                    Коментар


                      #11
                      Dodo 155 написа:
                      sachma написа:
                      Ми да, горе-долу така, само че примерно падат от 3000 на 2500 и после пак тръгва.
                      С ГАЗ ли е колата и дали ти го прави и на бензин
                      Колата е без газ
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        vesko написа:
                        Стъпково моторче, неговата кожа. И мойто се ебава и по колекторите имам петна от всевъзможни спрейове, ама оправия нема. При мен проблема е лек и не ме бърка много. Пробвай да го почистиш все пак.
                        Какво значи няма оправия?не се ли подменя?А и доколкото знам това стъпково моторче влияе само на оборотите когато не е на скорост, а моя проблем е друг...
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          sachma написа:
                          vesko написа:
                          Стъпково моторче, неговата кожа. И мойто се ебава и по колекторите имам петна от всевъзможни спрейове, ама оправия нема. При мен проблема е лек и не ме бърка много. Пробвай да го почистиш все пак.
                          Какво значи няма оправия?не се ли подменя?А и доколкото знам това стъпково моторче влияе само на оборотите когато не е на скорост, а моя проблем е друг...
                          Ц, стъпковото моторче играе и при ускорение, не само на празен ход. Под "оправия нема" имах предвид по лесния начин. Със смяна няма основание да не стане, пък дори може да се пробва и да се почисти, знам ли. Освен това в момента има още една тема в която се дискутира същото и с право някой е написал там да се прегледат вакуумните маркучи да не дърпа въздух отнякъде. Вижда ми се малко вероятно да вземе да дърпа въздух при определени обороти, ама те тия работи....
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #14
                            Ами и на мен не ми се струва че ще е утечка в системата, нито нагорял изпусквателен клапан просто защото всичко е сменяно...А за моторчето де да знам..ново е към 120лв. на БОШ, а като знам БОШ какви боклуци правят...та идея си нямам от какво може да е Май без диагностика на двигателя няма да мине...Та ако някои знае читав майстор в Сф да свирка(че то пишман майстори дал господ).
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар

                            Working...
                            X