Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мигачи на Брава - не изключват

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мигачи на Брава - не изключват

    До вчера мигачите ми ту работеха, ту спираха да работят при включено положение. Днес смених релето /оказа се, че се намира под долната кора на волана / и като че ли нещата се оправиха, т.е мигачите ми работят докато не ги изключа аз. Сега пък се появи друг проблем - когато ги включа, след приключване на маневрата не се самоизключват, а трябва аз да ги изключвам. Почти съм убеден, че няма връзка между двата дефекта, но за последния нямам идея на какво се дължи и как трябва да се отстрани. Такъв дефект имах и на предната си кола Фиат Регата, но там първо мигачите започнаха да се включват трудно, после нещо се счупи. А сега без видима причина, изведнъж престанаха да се самоизключват. Пък си е неприятно, даже опасно да забравиш включен мигач. Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели опит.
    Peugeot 301
    Punto 1.9 JTD - на жената

    #2
    Искаш да кажеш, че не се връща лоста от въртенето на волана и затова не ги изключва Има едни зъбчета на една конзола (под волана) и като се строшат или изтъркат се получава този неприятен момент.Примера с твоята Регата Има и друг момент - ако си свалял волана и не си наместил правилно този регулатор, който връща лоста
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      И при мен стана така, но не съм пипал волана и започна постепенно докато сега в едната посока се изключва, но не както трябва, а в другата не изключва въобще. Някой знае ли къде е този регулатор или зъби и как да се стигне до тях. Волана ли се сваля или как въобще става.
      Brava 1.6 16V 90к.с.

      Коментар


        #4
        dani написа:
        И при мен стана така, но не съм пипал волана и започна постепенно докато сега в едната посока се изключва, но не както трябва, а в другата не изключва въобще. Някой знае ли къде е този регулатор или зъби и как да се стигне до тях. Волана ли се сваля или как въобще става.
        Да, сваля се волана.Незнам обаче дали подлежи на ремонт или трябва да се взима нова конзола (тази на която седи лоста за мигачите).Със сигурност няма да е евтина, а 2-ра употреба си е риск, защото може да е същата като твоята - счупена.
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар

        Working...
        X