Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стрелката на бензиномера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стрелката на бензиномера

    абе само шава тая стрелка, сипвам бензин и на някой наклон вземе че светне лампатабаща ми кара пасат и нищо такова не му се случва както и на мен когато карам немецав моята кола ли е проблема или италиянска недомислица
    Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

    #2
    Здравей,и аз имам този проблем и си мисля, че трябва да търся проблема вътре в резервоара - поплавъка, или ел. връзките на датчика за ниво! При мен като попадна на неравенство по пътя и за момент показва, че няма бензин - много играе! Но все още има време до отпуската - тогава ще я гледам!Поздрави!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    Коментар


      #3
      Re: стрелката на бензиномера

      Mitko написа:
      Поизносен вече бензиномер или силно замърсен
      а дали може да кажеш как се вади от багажника за да се почисти благодаря


      Best Regards
      Fiat Brava 1.4 SX 12v

      Коментар


        #4
        Re: стрелката на бензиномера

        viktorson написа:
        абе само шава тая стрелка, сипвам бензин и на някой наклон вземе че светне лампатабаща ми кара пасат и нищо такова не му се случва както и на мен когато карам немецав моята кола ли е проблема или италиянска недомислица
        Не си написал каква е колата, но все пак:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6698
        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

        Коментар


          #5
          Re: стрелката на бензиномера

          viktorson написа:
          абе само шава тая стрелка, сипвам бензин и на някой наклон вземе че светне лампатабаща ми кара пасат и нищо такова не му се случва както и на мен когато карам немецав моята кола ли е проблема или италиянска недомислица
          Ха-ха, не е италианска недомислица!!!! И при Реното на сина ми се получава когато сипе /му сипя/ повече гориво!Явно нещо поплавъка от перманентно сухото му състояние се прецаква.Но остави, това е най-малкия проблем.На мен притеснението като баща, ми е, да не вземете да получите някакво ОБЛЪЧВАНЕ от тази жълта лампа на резервата и да се повредите бре пичове!!!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            За да се избегне тоя ефекта с мърдането на стрелката по наколните "умниците" от Ауди слагат 3 сонди на резервоара и един компютър да ги мисли и много често се прецаква едната от тях и става много весело уж стрелката до полвината пък колата угаснала. Тоя проблем се проявява още на 2-3 години експлоатация а вие искете от дестина годишни коли дето като нови са стрували на една пета от цената на аудито да е перфектно да не говорим скоро къв проблем си имам с една С класа използваем е половината резервоар на колата като падне под половината стрелката на горивото и угасва.

            Коментар


              #7
              Nino и аз бях почнал да се облъчвам но откакто почнах работа положението и по-добро имаше моменти когато имах пари да сипвам колкото да отлепи от червеното ама пак си светеше непрекъснато мани
              Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

              Коментар


                #8
                Забелязал съм, че доста коли и повечето италиянски са така Не е болка за умиране, свиква се :D Карам служебен Орел на 1г. и стрелката седи като закована, дори и при наклон. Най-тъпото е, че карам от София до Пловдив без да спирам. Там гася и като запаля и тя не отива там където е била преди угасването, а по-ниско застава - БАВНО РАЗВИВАЩ СЕ МЕХАНИЗЪМ :D :D :D По-добре да ми поиграва в завои, отколкото да ми свърши бензина и стрелката да не е разбрала за липсата на гориво в резервоара Моят съвет е да не бъзикате без причина бензиномера и поплавъка, за да не купувате после нови
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Абе пичове, я си напълнете резервоарите и да видим какво ще показва стрелката. Може пак да ви светне лампата Споко, всички сме така. Не се престаравайте за 2-3 литра повече или по-малко. Така ли иначе те няма да ви стигнат да обиколите София :P

                  Коментар

                  Working...
                  X