Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

налягане и дебит на бензинова помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    налягане и дебит на бензинова помпа

    колата ми пак почна да прави мизерии на бензин. трудно пали и се форсира още по-трудно. на газанализатор данните са като за нова кола с нов катализатор - перфектно изгаряне. на компютъра всички датчици ги дава о.к. на газ върви перфектно естествено. и реших да меря налягате и дебит. налягането е 3 атмосфери, но дебита на празен ход е 700-800 мл. за 30 сек., казаха ми че нормално трябва да е 1л. за 30 сек. не ми е ясно как влияят дебита и налягането на помпата. от такова значение ли е понамаления дебит. и ако не са ми наред дюзите ще има ли такива добри данни на газанализатора. абе изобщо ако може да обсъдим пак всички произтичащи от проблема въпроси и отговори. може ли този проблем да се дължи и на датчика за темп. на вх. въздух, макър че работи според компютъра, защото все ми се струва, че колкото е по-топло толкова по-зле се държи мотора на бензин. и още нещо при палене зимата винаги работи на 1000-1200 оборота, а това не е ли малко при студено време. сега със стоплянето на времето сутрин при палене работи на 800-1000 оборота. моля за вашите коментари, предположения и препоръки.
    TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

    #2
    Re:налягане и дебит на бензинова помпа

    Тези стойности за дебита са преди дюзите/ на горивната шина-нали ?Такава разлика не е от значение...Налягането е нормално.Може да провериш още помпата и регулатора на налягането за мах. налягане-не виждам да е правено...Изчетох много внимателно поста,според мен най-вероятно проблема ти е от задръстени/с намалена проходимост дюзи-често става при работа на газ...Почисти дюзите с течност,още по-добре на ултразвук.Да не са правени" някакви магии"по въздушния филтър за работата на газ ?Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар

    Working...
    X