Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парното/вентилатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парното/вентилатора

    Проблемът е следния: При изключено положение ( позиция 0) продължава да духа леко или топло, или студено, в зависимост от това, дали ключа за температурата е на топло или студено.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Трябва да отвориш ключа на вентилатора и да го почистиш.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Този за топло-студено или този за степените?
      Shit happens, sometimes...
      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

      Коментар


        #4
        Re: Проблем с парното/вентилатора

        ivjordan написа:
        Проблемът е следния: При изключено положение ( позиция 0) продължава да духа леко или топло, или студено, в зависимост от това, дали ключа за температурата е на топло или студено.
        Това при спряла кола ли е?При движение според мен е нормално да духа леко, все пак влиза въздух и отвън!
        FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
        FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

        Коментар


          #5
          В движение. И аз подозирах, че е нормално, но помислих, че може да има някакви клапи, които не се затварят като хората.
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            ivjordan написа:
            В движение. И аз подозирах, че е нормално, но помислих, че може да има някакви клапи, които не се затварят като хората.
            В движение се усеща духане когато клапата за външна/вътрешна циркулация на въздуха е в положение да вкарва въздух отвън. И, колкото по-бързо се движи колата-толкова повече духа Това е естествено циркулирашият въздух над капака на колата и уловен от въздухозаборниците.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              ОК, мерси, няма да се притеснявам значи. Аз не че се бях притеснил особено, ама из ония дни в най големата жега мви духна топло, щото така беше ключа и ме издразни. Иначе, като се насочи към краката, изобщо не се усеща.
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                ivjordan написа:
                В движение. И аз подозирах, че е нормално, но помислих, че може да има някакви клапи, които не се затварят като хората.
                ами зависи от колата, мойта има клапа за затваряне притока на въздух(рециркулация), обаче тя е с клима, ако имаш под врътките за парното някакво копче със стрелка (механично или ел.) значи и ти имаш клапа, но все пак е нормално да подухва по малко, особенно при по-голяма скорост
                FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                Коментар


                  #9
                  Това за циркулацията го знам, ама климатика ми е развален и не го ползвам, макар че не съм сигурен, че двете имат връзка.
                  Shit happens, sometimes...
                  Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                  Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                  Коментар


                    #10
                    Първо за темпра ли става думаЗащото ако е така, при моята (без климатик, троник - стандартния вариант) , също при положение 0 или то е в почти средно положение, когато вентилатора не работи си влиза яко въздух отвън, колкото по наляво се завърта става по-слаба струята въздух, и в най-ляво положение е най-слабо или май дори е спряло(но само ако си в движение), не съм го гледал, щото винаги ми е пуснато, да циркулира въздуха.
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Между другото , някой знае ли дали темпрата има някакъв филтър преди този вентилатор, че като мине малко време и все гледам че се напрашава предното стъкло, там откъдето парното духа
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #12
                        Типо с климатик е колата, ама климатика не бачка, че некаква гарнитура изпусна и изтече фреона, а ремонта е доста солен.
                        Shit happens, sometimes...
                        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                        Коментар


                          #13
                          phoenix написа:
                          Между другото , някой знае ли дали темпрата има някакъв филтър преди този вентилатор, че като мине малко време и все гледам че се напрашава предното стъкло, там откъдето парното духа
                          май само ако е с климатик има такъв филтър но иначе не е проблем да се сложи ако нямаш просто трябва малко "играчка" из форума има обширна тема за това
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар

                          Working...
                          X