Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тропане във волана .

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тропане във волана .

    Като смених ,зимните с летните джанти ,като минавам през линии малко по бързо и има едно топане във волана го усещам ,не се чува тропане просто се усеща ,ама много ме дразни .дали е от гумите защото са 45 високи или нещо се е счупило ???с нови амортесьори съм ,нов носач ,всичко е сменено ??
    фиатче Браво 2.0

    #2
    Re: тропане във волана .

    tomazo написа:
    Като смених ,зимните с летните джанти ,като минавам през линии малко по бързо и има едно топане във волана го усещам ,не се чува тропане просто се усеща ,ама много ме дразни .дали е от гумите защото са 45 високи или нещо се е счупило ???с нови амортесьори съм ,нов носач ,всичко е сменено ??
    Говориш за осевите линии нали? Нормално е, те са релефни, споко Не е при теб проблема... И както си на 45 профила много ясно е че ще ги усещаш :D

    Коментар


      #3
      не не ,не осевите -трамвайните !имам чувството,че тропа направо във волана .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        tomazo написа:
        не не ,не осевите -трамвайните !имам чувството,че тропа направо във волана .
        Провери кормилните накрайници! Не са скъпи и често от тях идва тропането във волана... Дано не е рейката, че на моя фиат беше тръгнала, а знаеш хидравличните рейки на какви цени са

        Коментар


          #5
          оказа се ,че и няма нищо . много съм доволен !
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            tomazo написа:
            оказа се ,че и няма нищо . много съм доволен !
            Сменял ли си биалетките Когато се кара с нископрофилна гума и са тръгнали да се скапват се усещат малко, но дразнещо Обикновено го усещаш не толкова в краката, колкото на волана Провери ги и тях и дори да изглеждат добре, гумата се втвърдява с времето и си губи качествата да поема луфтовете.
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #7
              карах я в сервиз ,ровичкаха навсякъде с некви щанги ,манги ...нищо и няма майстора вика ,че съм се вманиачил съвсем за тая кола ама ...не му вярвам p.s.ще взема профилактично да ги сменя тия биалетки ,те и без това не са скъпи !
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                tomazo написа:
                карах я в сервиз ,ровичкаха навсякъде с некви щанги ,манги ...нищо и няма майстора вика ,че съм се вманиачил съвсем за тая кола ама ...не му вярвам p.s.ще взема профилактично да ги сменя тия биалетки ,те и без това не са скъпи !
                Читавите излизаха 12лв./комплект на колело и се сменят лесно И моят майстор гледаше биалетките и клатеше какво ли не, но само тях не бях сменял. Смених ги заедно с тампоните на стабилизиращата щанга (може и тях да смениш, не са скъпи ~ 5лв./бр.) и колата спря да усеща всякакви неравности
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за съвета .Тия неща наистина не съм ги сменял ,утре ще си купя частите и дано следобед има време да ги сменят .
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    tomazo написа:
                    Благодаря за съвета .Тия неща наистина не съм ги сменял ,утре ще си купя частите и дано следобед има време да ги сменят .
                    Дано Пиши после дали е имало ефект
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      tomazo написа:
                      Благодаря ... утре ще си купя частите и дано следобед има време да ги сменят .
                      Да, да, наистина пиши как е след това, щото и аз съм любопитен да разбера.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        още не съм ги сменил ,че в момента съм я вкарал колата за козметични бояджийски проблеми .надявам се другата седмица да е ОК
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар

                        Working...
                        X