Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за бързо изгаряне на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за бързо изгаряне на масло

    Значи колата е Фиат Браво 1.4 12V -след сменяне на масло изминах 8000 км и не беше мръднало, сега на 9000 км го проверих пак и беше свършило- на какво се дължи това бързо изгаряне. Забелязах че и свещите са много омаслени но иначе си работят добре. Сегменти нещо-как мислите

    #2
    Качеството на маслото намалява с километрите - става по-рядко и минава по-лесно през гумичките на клапаните и покрай сегментите и започва да го изгаря.Отлдено като е по-рядко започва и да протича повечко (предполагам при теб не тече ама по принцип).Сложи ново и го наблюдавай и това дали мърда ще ти даде най-добрия ориентир дали има възникнал проблем по двигателя или маслото на 8000 вече е било просто рядко и прецакано.Ако като сипеш новото все още имаш проблема с изчезването на маслото караш колата да и мерят компресията и гледаш дали издухва от картерните газове и ще се оринетираш дали са сегменти или гумички на клапаните като ако си върви яко значи са гумички (и по-вероятното в твоя случай).Ако си я прегрявал или нещо такова не пропускай да си кажеш защото има значение - при мен от прегряване започна да пипа яко маслото и се оказаха и гумички и сегменти.Иначе гумичките се прецакват най-често от прегряване и старост а сегментите от кофти масло или от прегряване пак.
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      Ами случвало се е да прегрее, но най много 3 пъти до към 110 градуса и после се нормализира температурата

      Коментар


        #4
        Deyan Marinov написа:
        Ами случвало се е да прегрее, но най много 3 пъти до към 110 градуса и после се нормализира температурата
        това 110, би трябвало да е началото на червената зонатака ли беше?не е нормално да стига тамако е било вярно показанието все пак
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          А след това забелязвал ли си да губи маслото или по-късно е започнала да го прави?
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            Ами от 8000 до към 9000 изобщо не бях поглеждал маслото, защото преди не беше мръднало за 8000 и спрях да му обръщам голямо внимание.Но не е червената зона-доста далеко е от нея 110 поне така мисля азАма най вероятно трябва да се сменят гумички и оплътнения

            Коментар


              #7
              Въпроса ми беше по-скоро следния - след като си я прегрял гледал ли си как се движи маслото?В смисъл тези 8000 след като си я прегрял ли са или?Най-вероятно става дума именно за гумички ама опитай все пак - сипи ново масло и виж яде ли го.
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                Deyan Marinov написа:
                Ами от 8000 до към 9000 изобщо не бях поглеждал маслото, защото преди не беше мръднало за 8000 и спрях да му обръщам голямо внимание.Но не е червената зона-доста далеко е от нея 110 поне така мисля азАма най вероятно трябва да се сменят гумички и оплътнения
                според мен не си стигнал до 110
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Ами май така ще направя ще сипя масалцеама свещите защо се омасляват толкова- пак ще да е от оплатненията или сигментитеЧе не знам къде могат да ми измерят компресията в Добрич-май няма да стане

                  Коментар


                    #10
                    възможно е и да е.Аз съм с дигиталното табло на Типо-то и там е с черти през 10 градуса и има едно разделение за 90 и днес лепнах две черти след 90-те т.е. 110 и от следващата черта започва червеното (120 до 140).
                    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                    Коментар


                      #11
                      Бях слагал една добавка за отпушване на дюзи ,,STP" да не би да е разяла някои оплатнения-макар че ме съмнява-само не мога да разбера защо тея добавки за вдигане на октановото число и за отпушване на дюзите миришат на нафта, а са предназначени за бензинов двигател

                      Коментар


                        #12
                        Принципно не би трябвало да е от нея защото и аз съм слагал СТП и нямат грешка.По-скоро самото масло се е прецакало и затова е започнала да го гори (дори чисто ново масло ако е скапано почват да го горят).Сипи ново и ако пак го гори е ясно че са заминали гумичките.
                        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                        Коментар


                          #13
                          Значи маслото с което изминах тея 9000 км е ,,VS-Vision" - италианско някакво- сигурно е калпаво и се е прецакалонякой има ли впечатления от тая марка

                          Коментар


                            #14
                            Deyan Marinov написа:
                            Значи маслото с което изминах тея 9000 км е ,,VS-Vision" - италианско някакво- сигурно е калпаво и се е прецакалонякой има ли впечатления от тая марка
                            това си е Seleniaи като го гледам е 15W-40и е по-нисък класне е препоръчано от FIATкато нищо може вече да е за смяна
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Някои масла (като моето например) са за смяна още преди да си ги сипал в двигателя.То стои едно гадно мръсно почти черно,смърди ужасно и на пипане вече е рядко...с жал го сипах на колата ама нямах пари за друго а и само още 100км ще съм с него.
                              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                              Коментар

                              Working...
                              X