Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антифриза ми замръзна и май леко прегрях

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    като виждате че се качва прекалено много просто гасите двигателя и докато не отсраните причината за загряването не палите. а иначе за да източиш почти всичко се откача долния маркуч на радиатора при отворен термостат

    Коментар


      #17
      Не мисля, че като почне много да загрява колата и я угасиш е правилно решение. По правилно е спираш и я оставяш на празен ход да се охлажда. Ако продължи да загрява може да залееш радиатора с вода за да помогнеш, за охлаждането. И ако нищо не помага тогава се гаси. Но загряла кола да я угасиш, може да има доста последствия.

      Коментар


        #18
        nelegalniq написа:
        Не мисля, че като почне много да загрява колата и я угасиш е правилно решение. По правилно е спираш и я оставяш на празен ход да се охлажда. Ако продължи да загрява може да залееш радиатора с вода за да помогнеш, за охлаждането. И ако нищо не помага тогава се гаси. Но загряла кола да я угасиш, може да има доста последствия.
        Напротив - гасиш веднага! Често при прегряване даже не можеш да я изгасиш - и на изваден ключ мотора продължава да работи.Оставена на място колата загрява повече отколкото в движение.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #19
          Аз съм останал с впечатление, че в "дебелите" книги пише да се остави на място колата на празен ход и перката да работи за да се охлади, а и някой проф. шофьори са ми го казвали, но може и да се бъркам.

          Коментар


            #20
            Малко е стара темата но въпросния антифриз GP е на промоция в Каулфланд само за 14,99лв за 4л концентрат -60 градуса.Някой друг да има опит с тази синя течност.
            Fiat Brava 1.9 JTD

            Коментар


              #21
              Кола

              Ми ментета колкото искате дори и оригинални фирмени Слагате по голям концентрат като е много студено
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #22
                nemobg написа:
                Малко е стара темата но въпросния антифриз GP е на промоция в Каулфланд само за 14,99лв за 4л концентрат -60 градуса.Някой друг да има опит с тази синя течност.
                Миналата година карах точно с такъв...доколкото помня по миналата също...лично аз като сипя нов антифриз правя няколко обиколки около нас с колата да се раздвижи добре из системата (колата да загрее и да завърти през радиатора доволно)...след това отивам или в сервиз да премерят температурата на замръзване или примерно миналата година си купих един такъв тестер и си я гледах...ако има нужда доливам за да стане поне -30С...ако просто забъркаш една кофа с антифриз на -30 и както казват колегите по-горе не източиш добре системата...то определено си обречен...задължително мерете температурата на замръзване...Ако след доливането температурата е под тази която искам развивам пробката на радиатора и източвам колкото реша...после доливам концентрат докато ме устройва новата температура...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #23
                  За температурата ще го догадим. Но проблема е дали си заслужава този антифриз.Чета на други места ползват червен G12 но моята е на син.И за да премина на червен трябва яка промивка източване.Затова съм се примирил със син.Та метнах го днес този и беше намален от 20лв на 15лв и се чудя дали си струва тази марка.А и автора на темата е патил от замръзване.Но аз не съм привърженик на прекаленото разреждане на антифриза при положение че остава неясно количество в двигателя.
                  Fiat Brava 1.9 JTD

                  Коментар


                    #24
                    Какъв е проблема да оставиш 50мл в камерата да нощува и ако на сутринта е замръзнал тези въпроси горе стават излишни.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар

                    Working...
                    X