Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изби ми спирачна течност от капачката на резервоарчето....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изби ми спирачна течност от капачката на резервоарчето....

    ...нито съм доливал нито съм сменял накладки....преди около седмица го забелязах....количеството не е много...избърсах го и от тогава го наблюдавам....днес капачката пак беше мазна но количеството е по малко от първия път....имате ли идея от каде идва това налягане и дали е повод за притеснение...???пак да кажа....не съм доливал така че неможе да е било в повече....сега като отвия капачката нивомера е потопен в маслото около 1 см.
    Fiat Brava 1.6 16V '98

    #2
    ще ти кажа какво съм чувал, не твърдя, че е вярно, за щастие не ми се е случвало. като не се сменя течността и стане супер дърта при по-продължително изпозлване на спирачките тя кипва и се разширява естесвено. трябва да излезе отнякъде, или да блокира колелата от налягането. аз друго обяснение не виждам
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      може и да си прав защото два дни по рано ме теглиха по друг повод....а там нали се сещаш че имаше яко помпане на спирачките........ако си прав значи е хубаво да сменя течноста, така ли?нека и други колеги да си дадат мнението.....
      Fiat Brava 1.6 16V '98

      Коментар


        #4
        точно трябва да смениш течността. мен ако питаш направо си я сменяй недей гледа тука из форума, струва 3-4 лв смяната все пак. брат ми е моторист и той ми казва оня ден, че трябвало да си сменя течността, че била стара да не му блокирали спирачките в жегите. де да знам може и да е вярно, той не че отбира нещо от такива неща ама ...
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          а течност можеш да си вземеш TUTELA, каквато препоръчват от FIAT :D в Александър Ауто беше 7-8 лева - 0,5 л.цялата система е около 0,7 л.и като обезвъздушаваш, това което вече е било в системата, не го сипвай повторно в казанчетои обезвъздушаването става диагонално предно ляво-задно дясно-предно дясно-задно ляво :D
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Аз моето Типо го обезвъздушавах така-предна лява,задна дясна и предна дясна задна лява.Има ли значение откъде се започва?
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              sachma написа:
              Аз моето Типо го обезвъздушавах така-предна лява,задна дясна и предна дясна задна лява.Има ли значение откъде се започва?
              Започва се от най-отдалечената от спирачната помпа гума!

              Коментар


                #8
                Честно казано според мен нямаш повод за притеснение особено, ако колата си спира така, както и преди този теч.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Хъм има логика да е така това с кипването обаче никога не съм го виждал или чувал.Възможно е а и предполагам че само това е обеснението защото технологично няма как помпата да изпуска налягане в казанчето и спирачките да работят.То дори е невъзможно помпата колкото и да се строши да прави налягане в казанчето.
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    Ми колата си спира, още не съм спрял в багажника на някои, ако това ви се случи някъде- да знаете аз съм
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      Еми няма да е лошо да се управдаеш преди да слезем и да те погнем (аз там и газова возя така че внимавай от коя страна ще ме целиш )
                      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                      Коментар

                      Working...
                      X