Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.4 или 1.6 това се пита в задачата :-)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.4 или 1.6 това се пита в задачата :-)

    моля помогнете да взема правилният избор, дали да си купя браво с 1.4 или 1.6 двигател.Спрял съм се на Браво с тези два двигателя, но не съм сигурен какво да предпочета!!!мисля ,че 1.4 е по слаб, но от към поддръжка е много по елементален и по-евтин.1.6 ,16v със сигурност ще върви много по - добре ,но се опасявам,че е много по-сложен и по-скъп за поддръжка от 1.4.Относно разхода нямам притеснения.Затова реших да помоля всеки който има браво или брава с такива двигатели и е наясно с въпроса кой двигател е но-надежден и по-добър да ми отговори.Много благодаря на всички, които се отзоват.Знам ,че в крайна сметка всичко е въпрос на късмет, но все пак :D
    Fiat Grande Punto

    #2
    и аз съм чувал за подобен проблем.единственото което ме притеснява при 1,6 е пълната инжекция.там нещата са много по-сложни от моно-инжекциона
    Fiat Grande Punto

    Коментар


      #3
      ясно!много благодаря
      Fiat Grande Punto

      Коментар


        #4
        Здравей pifakiz. Аз имам Bravo 1.4 12V. Хубава кола! Има обаче някои проблеми с двигателя или по-точно породено от лоша поддръжка.Моят съвет е 1.6 Може да се твърди, че 1.6 е по-икономичен двигатвл в сравнение с 1.4 поради това, че движат едно и също купе.За по-пълно изясняване на проблема погледни тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...er=asc&start=0
        Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

        Коментар


          #5
          1.6 16v определено по-добра динамика с по-приличен разход

          Коментар


            #6
            Re: Фиат Браво 1.4 или 1.6 това се пита в задачата

            pifakiz написа:
            моля помогнете да взема правилният избор, дали да си купя браво с 1.4 или 1.6 двигател.Спрял съм се на Браво с тези два двигателя, но не съм сигурен какво да предпочета!!!мисля ,че 1.4 е по слаб, но от към поддръжка е много по елементален и по-евтин.1.6 ,16v със сигурност ще върви много по - добре ,но се опасявам,че е много по-сложен и по-скъп за поддръжка от 1.4.Относно разхода нямам притеснения.Затова реших да помоля всеки който има браво или брава с такива двигатели и е наясно с въпроса кой двигател е но-надежден и по-добър да ми отговори.Много благодаря на всички, които се отзоват.Знам ,че в крайна сметка всичко е въпрос на късмет, но все пак :D
            Много зависи и от това , дали ще му поставяш газова уредба или не! Там различията са по-сериозни!

            Коментар


              #7
              1.6 16V rlZ
              Drive Like HeLL To See HaveN

              Коментар


                #8
                1.4 има смисъл само ако си решил да го газифицираш с обикновена уредба - става по-лесно и е по-евтино. В тоя случай обаче трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да прегледаш разпределителния вал за износване и после да сменяш редовно маслото и да контролираш омасляването.Иначе за всичко друго колегите са ти го написали по-горе.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  1.6 16V ....
                  FIAT BRAVO 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    помисли и за вариант 1.8 16V - има почти същия разход като тези модификации на които си се спрял, но стандартно е с по добро оборудване (спойлер над задното стъкло, вентилирани предни спирачки, по добър салон)...
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар

                    Working...
                    X