Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти - помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти - помощ

    Привет колеги, Значи появими ми се следния проблем - оборотите на колата започнаха да се повишават и да падат и то сами както си карам и на празен ход. Това е и на газ и на бензин. След достигане на 5 - 6 хиляди оборота на празен ход в един момент се оправиха и всичко се нормализира. Незнам дали колата загря или някоя клема са намести. Имах проблем със масата на двигателя. Ходих на майстор, но нищо не оправи, та сам си открих проблема. Но това май няма връзка. Мисля, че някой датчик, но не ги знам къде са и колко са. А ламбда сондата я сменях. Колата ми е Фиат Брава 1,4. Благодаря Ви !

    #2
    И на мен ми се случи един път... изгасих я и пак я запалих и повече не се е случило...На теб само един път ли ти го направи или вече няколко пъти?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Ами за сега един път, тази вечер, след работа, но ще пробвам чак утре сутринта, че пийнах ракийка. утре ще пиша пак

      Коментар


        #4
        Зимата го имах тоя проблем, проблема беше по-скоро при загрял двигател и колата се самофорсираше на празен ход. Проблема бе решен след почистване на моторчето за празни обороти :D
        FIAT Bravo 1.6 16V '97

        Коментар


          #5
          И аз имам този проблем. Като ускоря рязко и след това като пусна на празен ход оборотите се вдигат до 1300 и се заковават там докато не спре да се движи колата или докато ненатисна газта. Що така се получава не знам?! Ходих на сервиз и ми нищо не ми казаха. Учудиха се! Вдигнаха рамене и толкова. Преди ми се случваше изключително рядко,но на последък (дали има връзка със затоплянето на времето не знам) по-често се случва. Какво може да е?

          Коментар


            #6
            blader написа:
            Зимата го имах тоя проблем, проблема беше по-скоро при загрял двигател и колата се самофорсираше на празен ход. Проблема бе решен след почистване на моторчето за празни обороти :D
            Това е вярното решение, почти сигурно.Работата е за 15-20 мин.
            FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
            FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

            Коментар


              #7
              къде е това моторче?

              Коментар


                #8
                Преди да разглобявате моторчето вижте си всички вакумни маркучета. Да не бе някои от тях да са ви се напукали и скасали и от там да "диша"
                Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                Коментар


                  #9
                  И в крайна сметка отсрани ли проблема!?Кажи какво се оказа, за да бъде полезна темата и на други потребители с подобни проблеми
                  Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                  Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                  Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                  Коментар

                  Working...
                  X