Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем на празен ход при загрял двигател на Bravo 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем на празен ход при загрял двигател на Bravo 1.6

    Привет на всички във форума!Като загрее двигателя на Bravo 1.6 и си изгубва оборотите на празен ход, т.е гасне ако е изключена колата от скорост или не е натиснат педала на газта. Преди това също от време на време гаснеше на празен ход, но много рядно. Иначе колата върви перфектно. Може ли някой да ми каже как да направя диагностика на проблема или да каже ако знае точната причина?

    #2
    А като е студена как се държат оборотите?Най-вероятно да е от прословутото моторче за празен ход...Кажи и за свещите... сменял ли си ги? с какви?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Re: Проблем на празен ход при загрял двигател на Bravo 1.6

      Милен Чешмеджиев написа:
      Привет на всички във форума!Като загрее двигателя на Bravo 1.6 и си изгубва оборотите на празен ход, т.е гасне ако е изключена колата от скорост или не е натиснат педала на газта. Преди това също от време на време гаснеше на празен ход, но много рядно. Иначе колата върви перфектно. Може ли някой да ми каже как да направя диагностика на проблема или да каже ако знае точната причина?
      Направи един компютърен тест и всичко ще лъсне!Иначе, можем да ти нахвърляме много причини, но това едва ли ще ти свърши работа!

      Коментар


        #4
        И аз имах подобен проблем и се оказа много мръсно моторче за празен ход
        FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

        Коментар


          #5
          Свещите не съм ги проверявал, но засега малко ме съмнява да е от тях.Ще го погледна това моторче и ако на се оправи отиваме на компютърен тест и каквото излезе.Благодаря на всички които ми отговориха!

          Коментар


            #6
            Бърз тест за моторчето за празен ход: на студен двигател палиш и и му дръпваш кабелите - ако двигателя се мъчи да гасне или угасне най-вероятно моторчето е читаво. :D
            Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

            Коментар

            Working...
            X