Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майстори за ремонт на трети стоп и моторче за чистачка и...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Туку що забелязах че пак не съм прочел много добре и си коригирам мнението.Не бях забелязал че всеки диод е с резистор.Аз предлагам малко по-друг вариант или по-точно два варианта.Като за начало може да се ползва един резистор (по-мощен разбира се),който се смята като знаем колко харчи един светодиод (това трябва да видим по модела или да ни го кажат в магазина или да го премерим в подходящи условия).ако не ни го кажат го мерим много лесно с една батериика 3V и уред.Гледаме колко харчи доида на 3V и смятаме около му е вътрешното съпротивление (не мойем да го премерим направо защото цифров уред не го лови а стрелковия не мери вярно защото то се изменя като светне диода).Та смятаме колко ще харчи доида на 5V и резултата го умножаваме по 10 за 10-те диода.След това правим другата сметка,определяща резистора - 10 диода примерно по 10mA всеки - 100mA.Доида работи нормално на 5V (има 12V ама в България са рядкосрещани) което значи че върху резистора трябва да остане пад от 9V (14-5).При 100mA и 9V това прави точно 90 ома - слагаме 100 за по-сигурно и защото толкова е стандартната стойност.Мощността му смятаме така - 9V при 100mA са точно 0.9W т.е. за да не грее избираме 1 или 2 W резистор.Какво печелим от цялата работа - спестяваме монтирането на 10 резистора по един на всеки диод.по-лесно запояваме доида на мястото на крушката.Проблем е само къде ще наврем резистора - не съм разглобявал незнам има ли място.Ако някой има неясноти как да си сметне нещо по електрото или съвет и т.н. да казва - насреща съм Между другото ако някой ми даде един стоп може да се занимая да видя как се отварят и т.н. и занапред да ги ремонтирам на цената на частите (2-3-5-10 лева).
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #17
      заден стоп

      ами аз имам PUNTO няма 3 ти стоп и от Конрад взех ЯРКИ светодиоди и в една тръбичка и сега свети добре и има че трябва правилно да се подберат R за видовете диоди .Има различни видове .Дори сложих и мигачи . от задните светлини извадих езвоти и готово .Само несям сложил както трябва точно жиците и детето прави бели .
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #18
        да защото тези с waterclear корпуса харчт повече от тези с обикновенния,отделно ярките харчт повче а ако са лазерни харчт и още повече.По принцип като ги купувате ги взимате по мощност на светлината (миликандели) а това определя колко харчи.Диода само по себе си представлява един преход (PN) който свети заради минавашите през него токоносители.Колкото по-яко свети толкова повчече токоносители минават за единица време и това води до по-голяма консумация.Има други диоди които пък светят много яко ама са предназначени за места,където консумацията е от решаващо значение (уреди с батерии и т.н.) и те са произведени така че да са много икономични.Всичко зависи от това какви точно диоди ще си купите и оттам вече се определя останалото по горните обеснения
        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

        Коментар

        Working...
        X