Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместимост на рейките-Bravo Marea 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместимост на рейките-Bravo Marea 1.6

    Привет колеги.Моля тези който са на ти с манюалите и ЕПЕР да ми помогнат .Имам Marea 1.6 на която рейката и тече.Намерих рейка от Bravo 1.6.Mоля да ми кажете дали са съвметими с др. думи дали ще стане тази от Bravo на моята кола?

    #2
    До колкото съм запознат има разлика на рейките само при 5 цилиндровите мотори. Рейките би трябвало да са съвместими.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Alex_RT написа:
      До колкото съм запознат има разлика на рейките само при 5 цилиндровите мотори. Рейките би трябвало да са съвместими.
      Благодаря колега, но ми трябва по убедителна информация ...

      Коментар


        #4
        Аз съм сменявал рейка три пъти. Това, което съм намирал като втора употреба е 100% еднакво с моята (1.8 ). Веднъж попаднах на различна, и тя наистина беше от петак. В това отношение по горното твърдение мисля, че е вярно. Колкото до въпроса ти, аз също твърдя, че рейките от всички 4-цилиндрови мотори на Фиат Браво/а/Мареа са еднакви като геометрия. Обаче има хидравлични помпи с различно налягане. Това е доказано. Въпроса е дали в карантиите на рейките за различните помпи има разлика. Тук не се наемам да отговарям.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          И на мен ми предстои смяна на рейката и ме интересува съвместимостта между моделите и ако колегата не възразява да добавя към въпроса му съвместимост на годината на производство
          Opel Astra Coupe Bertone Turbo Z20LET 200 hp
          Fiat Bravo 1.6 16v 118 hp ПРОДАДЕН !!!

          Коментар


            #6
            Осем вида са рейките.
            biricata написа:
            И на мен ми предстои смяна на рейката и ме интересува съвместимостта между моделите и ако колегата не възразява да добавя към въпроса му съвместимост на годината на производство
            M1 - M:1.2 16V CF2M5 - M:1600 16VM2 - M:1.2 16V CF3M10 - M:1800 16VM15 - M:2000 20VE377 - SPORT PACK A55 - SOUTH AMERICAM6 - M:1600 16V SXM20 - M:1910 TD (75 CV)M21 - M:1910 TD (100 CV)M25 - M:1910 JTD CF2 (105 CV)M26 - M:1910 JTD CF3M8 - M:1600 16V CF3
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Много бре... То минаха близо 2 години от както я смених. Мойта е 96г. а взех от 98г.и стана, но гледам че са 2 модела за 1.6 та явно съм я уцелил
              Opel Astra Coupe Bertone Turbo Z20LET 200 hp
              Fiat Bravo 1.6 16v 118 hp ПРОДАДЕН !!!

              Коментар


                #8
                biricata написа:
                Много бре... То минаха близо 2 години от както я смених. Мойта е 96г. а взех от 98г.и стана, но гледам че са 2 модела за 1.6 та явно съм я уцелил
                по-вероятно са взаимозаменяеми като размери. но усилието е различно поради различната тежина на двигателя.ти усети ли разлика в услилието на волана след смяната?логично е било да е по-леко въртенето?

                Коментар


                  #9
                  Ами не намирам разлика. Старата имаше едно запъване и напрежение в едната посока заради износен зъб на гребена, но на другата страна се движеше леко като със сегашната.
                  Opel Astra Coupe Bertone Turbo Z20LET 200 hp
                  Fiat Bravo 1.6 16v 118 hp ПРОДАДЕН !!!

                  Коментар


                    #10
                    Браво Брава и Мареа ползват абсолютно еднакви като форма и размери рейки.Разлика има в ходовете.Къс ход на петаците и дизелите и дълъг на всички останали. Разликите в усилията надали ще ги усетите, но ги има. Като се сменя рейка от друг мотор е редно и помпата да се смени. Въпреки това, сме слагали рейка от 1.2 16В на HGT и освен, че на тясна улица вече прави една маневра за обратен, нищо друго не се забелязва(воланът не е по-мек).

                    Коментар

                    Working...
                    X