Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кое масло е добро

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кое масло е добро

    кое масло бихте взели за Брава 1.4 на 110хил км.Искам да е супер ка4ествено защото съм 4увал 4е от масло не е добре да се пести.Мерси
    nema cel jivot s gluposti da se zanimavam!!
    ama pone polovinata...

    #2
    Моята я карам с Castrol Magnetic и го сменям на 9000км... Струва 16лв. на литър и ми излиза мааалко скъпичко...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Аз го зареждам със Selenia ... не че има кой знае какво значение марката, ама айде Важното май за тези нашите мотори е да се сменя преди 10000 км.
      Bravo(TM) HGT

      Коментар


        #4
        Castrol

        Още един глас за кастрол.Всичките коли които съм имал до момента съм карал с Castrol (различни видове) и никога не съм имал грижи.Един път реши да се доверя на AJIP защото един причтел го вкарваше и ме убеди колко е хубаво в резултата на което направих ремонт на мотора.Масло на 2000 километра разтъркано между пръститесе усещаше все едно има пясък в него.Много хора тук ще ти кажат че италианските масла са най-удачни за нашите коли,но моч съвет е за нищо на света италианско масло.Не може масло пълна синтетика да е по-евтино от минералните масла на другите марки и да е качественно.А на тутела само като и видя опаковката и ми става ясно за качеството.Моя съвет е Castrol или Mobil.

        Коментар


          #5
          сложи си такова каквото казва проидводителя - Selenia 20Kа ако не - чувал съм, че Motul е много хубаво масло
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Един глас за Валволин, има едно дето е за коли над 100000км. и според мен е доста добро.
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              sachma написа:
              Един глас за Валволин, има едно дето е за коли над 100000км. и според мен е доста добро.
              Казва се "Макс лайф" и аз бях доволен от него, но като сложих Селения голд - съм по-доволен, най-вече от лесният старт зимата.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Всеки сам преценява според двигателя и почти винаги е фен на дадена марка - аз съм с Elf Competion STI (полусинтетика 10W40) - най вероятно е турско, но пък съм сигурен че не е менте, защото се прави в рафинерията и се бутилира в заводите на Renault в Турция. Сменям го твърдо на 15-16 хиляди.

                Коментар


                  #9
                  Аз съм много доволен от Selenia Gold 10W40
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    И аз да споделя с, какво карам - Motul 6100 Synergie 10W40 Смятам, че след, като италианските масла са известни само в Италия не бива да се приемат за особено добри
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      От 1 година съм с ACDelco (полусинтетично). Ми колата си върви... Уверенията бяха, че поне не е менте. Впрочем, ако някой има повече достоверна информация за това масло, моля нека сподели.
                      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                      Коментар


                        #12
                        кастрола че е едно от най хубавите спор няма,но задължително от офицялния представител го купувай щото има и много менте естествено и цената му е малко по солена но , хубаво и евтино такова животно нема
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          И аз да споделя с, какво карам - Motul 6100 Synergie 10W40 Смятам, че след, като италианските масла са известни само в Италия не бива да се приемат за особено добри
                          ,Абсолютно правилно Влади... аз съм сЪщо с такова ОТ доста време и трудно ще помисля за друго.Ама на наш’те дебели глави трудно ще им набиеш!Лично аз съм написал кофа мастило защо да и защо не!.. Да са живи и здрави.... СЕЛЕНИЯ ФОРЕВЪР.... !!!!
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Nino написа:
                            Абсолютно правилно Влади... аз съм сЪщо с такова ОТ доста време и трудно ще помисля за друго.Ама на наш’те дебели глави трудно ще им набиеш!Лично аз съм написал кофа мастило защо да и защо не!.. Да са живи и здрави.... СЕЛЕНИЯ ФОРЕВЪР.... !!!!
                            Мда... просто това с италианските масла е търговски трик на държавата! Нормално е да насърчават продажбите на собствени продукти и вече купил си италианска кола да си вземеш и маслко произведено в същатата държава. Не казвам, че маслото е лошо! Просто имам собстени критерии за някои неща
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Алфа Ромео пък правят друго...Сипват масло Selenia в туби, на които пише "AR" и го продават за 40лв/литърИ само тогава им важи гаранцията...
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X