Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Потракване на стъклото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Потракване на стъклото

    Откакто се стопли и започнах да карам на отворен прозорец,забелязах едно потракване на стъклото,чукане на метал.Вероятно някакви тампони са износени.Някой ако е имал подобен проблем,моля да каже как да се подготвя преди сваляне на тапицерията,защото то си е едно главоболие-не обичам колата да стои разглобена,а аз да ходя да търся части.Благодаря предварително
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    Не е толкова сложен проблема с разглобяването - става бързо. Друг е въпроса кое точно ти потраква. Няколко пъти съм го разглобявал моето и продължава да си потраква...Така и не разбрах какво точно трака. Ще следя и аз темата, белким някой даде отговор

    Коментар


      #3
      на мен при типарата ми тропаше машинката на джама в самия джамнай отгоре е огъната машинката и има нещо като гума та при мен беше се разкапала и тропаше в джамаако е от нея или слагате пак някаква гума или стагате машинката по към вратата

      Коментар


        #4
        Re: Потракване на стъклото

        lu40 написа:
        Откакто се стопли и започнах да карам на отворен прозорец,забелязах едно потракване на стъклото,чукане на метал.Вероятно някакви тампони са износени.Някой ако е имал подобен проблем,моля да каже как да се подготвя преди сваляне на тапицерията,защото то си е едно главоболие-не обичам колата да стои разглобена,а аз да ходя да търся части.Благодаря предварително
        здрасти. разглобяването е лесно, свалят се няколко май 2 винта от дръжката, пада едно капаче от нея и се откиват още 2 винтчета. сваляш. сваляш дръжката на джама, надявам се знаеш как е с онази телчица, махаш и оново около дръжката за отваряне на вратата. то се сваля с посока дърпане към скоростния лост. подпъхваш една отверка и дърпаш. после тапицерята е на щипки. ще поначупиш няколко ама се намират. ако не намериш кажи ще те насоча. вече си махнал кората, обаче отдолу има една тенекия гадна, която е с доста малко отвори и трудно ще бъркаш вътре, но не е невъзможно. тя може да се маха ако ти се играе-на болтове е. и аз имах такъв проблем с тракането и беше 100% като при пъгси. точно машинката където върви то е нещо като тръба, в която се движи това дето подпира джама да ходи нагоре надолу. както и да е де, тази тръба прави обратен завой горе и там има нещо не точно гума ами като дунапрен ама не точно. и при мен беше изтъркано. един маркуч резнат по дължината и надянат там върши чудеса
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Благодаря на всички за отговорите!Задната врата съм я разглобявал основно,така,че разглобяването не ми е проблем.Ще направя това,което pugsy и pakumba ме посъветваха и ще напиша за резултата.М/у другото днес сложих водач на стъклото на предната дясна врата.Бях свалил кората,но се оказа,че е напразно .Ако някой се интересува,мога да обясня по-подробно.
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #6
            Хе аз съм с типо ама то е същото - аз разглобявах поне 10 пъти и сменях много неща и си трака и това си е.Най-явно изразено е като е свален прозореца и затварям вратата.Странното е че нищо няма което да не е в ред - смених и водачите,и на самото стъкло водача и самото му това дето хо хваща към машинката и си трака и това си е....Успех!
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              Като свалиш кората на 10-15 годишната кола, после няма как да застане в старото положение - гаранция 100 %. Моят съвет е да не се обръща внимание на такива дреболии. Така или иначе караме коли втора ръка, абе гледайте там да вървят и да не се разпадат, не се занимавайте с несъществени проблеми.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Може да звучи тъпо и че няма нищо ама при мен този проблем с тракането дойде от пантите на вратата.(след като я разглобих и аз няколко пъти)Та смазах ги и начуках малко оста и тракането изчезна.П.С. Открих го случайно като докъто си карах на отворен прозорец хванах с пръсти тавана а с длан надигнах вратата и тракането изчезна.Та от там се сетих че няма да нещо във вратата. :D .Може и при вас проблема да е от там.
                125s/1600ccm/100ps

                Коментар


                  #9
                  при мен на 100% е от самата врата вътре - т.е. нещо по джама.На типо не е много стабилно като цяло а и си е на години вече
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    zfa159 написа:
                    при мен на 100% е от самата врата вътре - т.е. нещо по джама.На типо не е много стабилно като цяло а и си е на години вече
                    Възможно да :D Но може да пробваш да хванеш вратата както описах,пък ако при теб е друго здраве да е :D или поне едно смазване на пантите никога не е в повече.
                    125s/1600ccm/100ps

                    Коментар


                      #11
                      при мен пък се оказаха едни тампончета които държат самата машинка в долния и горния край ,бяха се скъсали смених ги и сега съм ок
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар

                      Working...
                      X