Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Уно при завои предницата все едно се чупи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Уно при завои предницата все едно се чупи

    Момчета при мен проблема продалжава - карета смених; макферсона оправен; рейката е перфектна - други идей - при завой независимо на ляво или дясно продалжава да пука яко нещо

    #2
    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...=6573&start=15погледни ми последното мнение там може и от това да е. Може да е тампона който държи скоростната кутия. Само може да гадаем ако не се види.

    [Skype - FIAT_FREAK

    Коментар


      #3
      И на моето Типо еи така пукаше при завоите и неравности също, оказа се че са се разбили втулките на водачите на предните спирачни апарати, ама еи така както звучи лесно за диагностика обиколих 4 сервиза и 15 "майстори" докато се разбере, а иначе все казваха "Ми ок е колата, нямаш проблеми", единият даже ме пращаше да си прегледам "слуховите апарати"!Абе какво да ти кажа...да не опре работата до сервиз, че пишман маистори само!
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        колега аз имам същия проблем като твоя.одисеята ми по пловдивските сервизи същоМ проблема ми все още не е решен защото се наслушах на какво ли не.интересното е че го прави най силно сутрин на 1-2 завой ,забелязах обаче че като оставя колата с завъртени гуми пукането след това е по слабо но все пак се усеща.ще следя с интерес темата зада разбера откъде идва дефекта.със сигурност мога да кажа че не е от тампона на скороститеуспех
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          Да не би да е от лагер на амортисьор? При мен го имаше това пукане и се оказа че левия лагер се е спекал. Смазахме го малко и изчезна дразнещия шум...
          1997 Brava 1.6, 16V

          Коментар


            #6
            Пука или трака или какво прави?Да не е нещо диференциала или някое вътрешно каре в скоростите?Ако го прави само в завой към това се насочвам.
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              Не е зле да се огледа за пукнатини по носещите греди и предния мост, съшо така за хлабави болтове на моста към купето

              Коментар


                #8
                като завиваш - не ще лесно и сама иска да се върне ли ? и пука при това ? ...аз вече споделих за диференциал , пък ако ти е удобно - вдигни колата на крик - голям- и палиш и вкарваш некоя скорост и с ръце задържаш едната гума и ако не спре лесно / оти Уното нема шпер / , или иска да се върти на тласъци - директно скоростите долу

                Коментар


                  #9
                  Одоло под волана има едно малко каре (близо до педалите)не го сменяи но провери дали е здраво.Пипни с един пръст входа и с друг изхода и то ще си прличи ако е от там.Това е една кръстачка и може и да е от там,но ще го има проблема и при вдигната на крик.Също и от вътрешните карета на полуоските.Напиши малко по дословно кога го има проблема за да ти помогнем.
                  Fiat Uno 1,5 75. 149C1000

                  Коментар


                    #10
                    Момчета за момента стигнахме до диференциала - сега съм дал скоростната кутия на ремонта ще ви кажа до къде я докарахме -дано е там проблема

                    Коментар


                      #11
                      Re: Уно при завои предницата все едно се чупи

                      szero написа:
                      макферсона оправен
                      Какво значи "оправен"? Опорните лагери сменяни ли са? Добре смазани? Такова пукане се получава при заяждащ опорен лагер. При завой, пружината започва да се усуква, защото лагера е блокирал. Когато се натегне до някаква степен, лагера изведнъж рязко освобождава и се чува много гаден звук. По принцип не е опасно, но звучи все едно нещо се чупи.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        тези лагери на мен не ми се вярва чак толко да пукат а и как ще блокират

                        Коментар


                          #13
                          ами гледха го в сервиза не е от макферсона - последно като я качихме да върти напразно - се чува едно тропане откъм диференциала и блокира лявата гума - и се чува това пукане все едно се чупи предницата- ама сега като го отворят ще ви кажа дали е от там

                          Коментар


                            #14
                            pugsy написа:
                            тези лагери на мен не ми се вярва чак толко да пукат а и как ще блокират
                            Не пука лагера, а пружината, в момента в който се освобождава. Представи си тази яка пружина както е усукана, като се изправи изведнъж какъв звук ще издаде.
                            Fiat Ritmo 105TC
                            1600cc 105к.с.

                            Коментар


                              #15
                              Имам подобен проблем. Като я купих колата преди 15 хл.км. беше така и сега пак си е така.(ако е същото де). Значи при маневра(бавна) припуква яко. сякаш нешо се чупи. Майсторите ми гледаха тогава доста и стигнаха до извода че имам "подбит" детайл. Т.Е. като си "падне" в подбитата част и "щтраква". Трудно е да го обясня .Карам така и нямам последствия. :D
                              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                              Lancia Y

                              Коментар

                              Working...
                              X