Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум от климатика(съскане)!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум от климатика(съскане)!

    Чува се някакъв странен шум от климатика! Не знам дали е нормално затова питам. Наподобява съскане и пукане ! Някой звучи ли му познато? и има ли за какво да се притеснявам!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    #2
    от моя климатик също се чува съскане...плюс, че не духа достатъчно студено...може би трябва да се зареди?!?
    Punto ELX 1.7TD

    Коментар


      #3
      Re: Странен шум от климатика(съскане)!

      rustson написа:
      Чува се някакъв странен шум от климатика! Не знам дали е нормално затова питам. Наподобява съскане и пукане ! Някой звучи ли му познато? и има ли за какво да се притеснявам!
      според мен е нормално, то климата си е като хладилник! звука идва от движението на фреона. и при мен се чува това съскане, но пък духа зверски студ почти веднага.
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #4
        Да колега то и климатика в къщи пак така пука и скърца ама в повечето коли в които съм се вози не се чува нищо затова питам аз Фиатите дали е редно да се чува така!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Не е редно да се чуват такива звуци...На мен ми мяза външния ремък който върти компресора да не би да е охлабен или пък пренатегнат...
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            май да ама то ще си проличи дали наистина е нормално

            И при мен съскъше и охлаждаше съвсем леко и недолувимо докато не се появи едно петно под колата и ми намериха теч след като съвсем спря да охлажда и ми казаха да си приготвя 90 - 100 лв. за фреон или масло на помпата, изолиране на теча и пълненето с цялата работа щото наще климатици събирали по повечко фреон ... ама не знам сега дали е съскало като признак че не е на добре работата и като отида да го напълнят ще попитам и ща ви кажа какво са казали майсторите. за сега обаче не съм носил дори да кажат кое е изтекло щото на мен ми зеха книжката и в момента почти не се излиза с колата независимо от жегите. И моя домашен климатик с по-голям обем на телата така съска като пълни преди да почне да прави налягате и като се свиват топло-отделящите пластинки и те припукват. В колата преди 3 месеца като съскаше и аз си мислех, че е нормално щото ми се свиваха топките от студ докато го тествах как работи като я взех, че и на мен ми е първа кола с такова чудо.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар

            Working...
            X