Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

възможен ли е високия разход заради клапаните

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    възможен ли е високия разход заради клапаните

    проблема е следния-автомобила е фиат типо 1.6 моно инжекция края на 94г феислифтпонеже имам много вискок разход на газ.20 25/100отидах на газаджия изпаритела ми е брц мембраните бяха накъсани сменихме общо зето ремонтирахме изпаритела тои ми каза ако пак дава висок разход автомобила трябва да се припраснат клапаните..минах 90 км/ с 28лв газ и карах малко на стъпка и при полжение и дигнах 180 к.м на магистралата тоест от летището до до кадето са камерети горе доло.. въпраса ми е можели заради клапаните да ми дава висок разход и какво ще ми струва ако отида в сервиз да ми се регулират клапаните благодаря предварително
    сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

    #2
    От изпарителя излиза маркуч ,по който тече газта и влиза в двигателя. По пътя на този маркуч има един клапан с винт. Когато този клапан е много отворен колата много се жега ,но и харчи много. Ако е затворен прекалено ,колата се спъва ,но харчи по малко. Кажи на някой газаджия да ти го погледне.
    STILO JTD 1.9- 115 BLACK

    Коментар


      #3
      По принцип от газта затягат испускателните клапани затягат,моите след 50хил. бяха стигнали до 0-15-0.20 при нормо 0.50 Провери си ги за всеки случаи а като цена е 20-40лв. по сервизите.Вървенето се подобрява чувствително но разхода божа работа.И аз отбелязвам чат пат разход от 20 на 100 и тогава следа корекция,но под 14 трудно слизам
      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
      EX.Fiar Ritmo 105TC

      Коментар


        #4
        rosian написа:
        От изпарителя излиза маркуч ,по който тече газта и влиза в двигателя. По пътя на този маркуч има един клапан с винт. Когато този клапан е много отворен колата много се жега ,но и харчи много. Ако е затворен прекалено ,колата се спъва ,но харчи по малко. Кажи на някой газаджия да ти го погледне.
        ми колега газовото го оправих понеделник до тогава за ся 6-пати варнах колата да я регулира 5-тия пат я напправи но като го гледах кранчето беше много развито и беше станоло супер но при вискоте обороти колата прекасваше и ся мисля че направи но ми се струва че е малко спъната но мисля че е от газто защото заредих от калпава безостанция( заредих в владиславово ... някаква си безостанциа теца.. понеже зареждам от ромпетрол и сам доволен) а до колкото до газаджията смисал тои се намира в каисиева градина точно до блока ми.. намира както сфетофара в дясно пише омега газ заджията се казва емил типото дето го купих от един авер още преди 4 -години тои му е слагал газовото а ся колкото до кранчето последния пат като го гледах видях че малко го затвори по принцип като ас се опитвам сам да си го регулирам и като отпусна кранчето или много варви и много харче или не варви и много харчи и ся газаджията каза че ще гори 10 макс 13 в трафик.
        сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

        Коментар


          #5
          Имах браво на газ,и зимата ми харчеше 12-13-14 на 100. Иначе може да опиташ при едно момче-Николай-Има газ сервиз на ул.подвис. Много е точен. Успех.
          STILO JTD 1.9- 115 BLACK

          Коментар


            #6
            rosian написа:
            Имах браво на газ,и зимата ми харчеше 12-13-14 на 100. Иначе може да опиташ при едно момче-Николай-Има газ сервиз на ул.подвис. Много е точен. Успех.
            ми благодаря ти колега ако искаш може след празниците да се видим и да отидем при тоя газаджия че ваобще не ми харесва варвежа на типото колко пати отида се неможе да я регулира като хората навремето имаше някакъв газаджия баща ми ходише при него в аспарухово и много добре беше я напаравил ама сега го няма ..
            сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

            Коментар

            Working...
            X