Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ниска температура на двигателя!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ниска температура на двигателя!!!

    Колеги сега зимата как кача на петия зъб парното ми е на МАX на топло пуснато обаче аз вътре замръзвам.До четвъртия зъб няма проблем обаче как излезна извънградско или кача петия почва да ме изтудява.Аз ли грешно си ползвам парнорто или то не изправно незнам.Както е на снимката стрелката се варти около "C" на извънградско а на градско до средата на скалата.Каде трябва да баде за да е нормална температурата на колата?Фиат брава 1.4 /12http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:f7pyfTEl55raeM:http://img338.imageshack.us/img338/9...88orig.jpg&t=1

    #2
    В средата и малко под нея трябва да е На мен също ми пада температурата на двигателя извънградско но чак толко както е при теб не ми се е случвало.... нз дали грешно ще те посъветвам но опитай да сложиш нещо отпред на решетката, някой вестник или нз... та като караш да не студи толко радиоатора... но внимавай да не прегрееш колата ако пък не охлажда грам....
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    Коментар


      #3
      Не е ли по-добре да се провери термостата, като причина, а не да се слага вестник за борба със следствието?

      Коментар


        #4
        аз мисля че и двамата сте за нови термостати.и при мен беше нещо подобно. на място загряваше до средата, а в движение стрелката беше в началото на скалата. след смяната стрелтака стой 1 чертичка преди средата с изключение на момента в който се отвори и големия кръг, но това е за малко и после пак се връща почти на средатанадявам се да съм бил полезенпоздрави
        Fiat Bravo SX 1.4 12V

        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

        Коментар


          #5
          Абе слушал съм за весници,картони или термостата но не бях много сигурен затова исках да взема няколко мнения преди да предприемам действия.Значи нормално стрелката трябва да седи около средата?И има ли някой представа как работи термостата,каде се намира и коло пари струва един нов?

          Коментар


            #6
            Прегледай цените тук: http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19 и в зависимост от това дали си с или без климатик.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #7
              Провери термостата по маркучите аз съм 90% сигурен че е от него по разчети се из форума има много писано,а и за 1.4 мотора неса скъпи.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                И да ви кажа това с картоните и вестниците на дълъг път при под 5 градуса файда няма :D Понеже сега термостата ми отваря някъде на 70 градуса (за смяна е), като карам извънградско, сега в студеното, съм слагал картон, който покрива абсолютно целия радиатор и пак не мога да кача температурата до нужната( стои ми на 2-3 черта стрелката), за това препоръчвам- нов термостат, иначе картоните при скорост от 100км/ч да вдигнат най-много 5-10 градуса отгоре!
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #9
                  Дотатъчно е да вдигне с 5-10гр. Примерно от 75 на 85гр.
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    Е да обаче колегата казва, че на извънградско стои на "C", демек първата стрелка, което е доста студено, пък и щом парното не може да духа топло......
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар


                      #11
                      PaUnOff написа:
                      Е да обаче колегата казва, че на извънградско стои на "C", демек първата стрелка, което е доста студено, пък и щом парното не може да духа топло......
                      Е точно отворен темостат то парното от каде да вцеме топлина .
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        bigshefff Изобщо не мисли, ами отивай да си сменяш термостата, ще му избиеш парите от разликата в разхода за гориво. А това с картоните пред радиатора е пълен идиотизъм, все пак колата на място през зимата изобщо не загрява, а като загрее и се включи перката се охлажда за секунди, та преставете си картона като е отпред в движение какво се получава- яко охлаждане.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          dani389 написа:
                          PaUnOff написа:
                          Е да обаче колегата казва, че на извънградско стои на "C", демек първата стрелка, което е доста студено, пък и щом парното не може да духа топло......
                          Е точно отворен темостат то парното от каде да вцеме топлина .
                          този термостат явно е прекалено отворен
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #14
                            van_dal написа:
                            bigshefff Изобщо не мисли, ами отивай да си сменяш термостата, ще му избиеш парите от разликата в разхода за гориво. А това с картоните пред радиатора е пълен идиотизъм, все пак колата на място през зимата изобщо не загрява, а като загрее и се включи перката се охлажда за секунди, та преставете си картона като е отпред в движение какво се получава- яко охлаждане.
                            Явно както повето колеги ме посъветваха ще е термостата и ще го сменя с нов.Благодаря за изчерпателната информация и съветите от всички и ви пожелавам весели празници.А van_dal наистина ли ако температурата не е както трябва и термостата е неизправен ми вдига разхода на гориво?

                            Коментар


                              #15
                              Градски, бягай в "Славянка" за термостат и това е. Стрелката на температурата трябва да е по средата. И си вземи някой 87-88 градуса, да не е 82-84, щото и 5 градуса на ДВГ са от голямо значение за парното ти. Картони, весници не помагат. И да, разхода ти се вдига при студена кола и то мнооого, както лятото гори по - малко от зимата.Поздрави!
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                              Коментар

                              Working...
                              X