Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лек инцидент.. и резултатите от него... :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лек инцидент.. и резултатите от него... :(

    Колеги... сефтосах си колата, понеже се случи преди малко докато се прибирах от Варна.. завъртях се и се тряснах в една мантинела... та.. това са резултатите... огънат капак, счупен фар, халоген и пукната броня... Дали ще може да се оправи капака и да не се взима нов според вас? И до колко е възможно лепенето на бронята? Точно сега преди празниците не ми се дават пари... та, гледам някакви компромисни варианти.. не съм видял как са калници и т.н. всичко се е надигнало от всякъде и незнам все още какви са щетите...
    Прикачени файлове
    Fiat Brava TD100

    #2
    От тази снимка, не може да съм 100% сигурен, но поне по това, което се вижда ми се струва, че само фар ще трябва да вземеш. И халоген евентуално.Капака ще се оправи, бронята също, особено пък, ако си посъбрал счупените парчета. Но и да не си, там майстора ще ти попълни дупките с нещо.Моето непрофесионално мнение е, че ако утре отидеш на майстор и ти приеме колата, а ти си намериш фар и евентуално халоген, на Коледа ще си чудесен автомобил пак, няма да му личи.Преживявал съм точно такъв удар, дори доста по тежък като щети, имам предвид на това място, само че от другата страна на автомобила и за една седмица бях готов.Мигач и халоген си купих, фара ми го залепи майстора, ушите се бяха счупили [Fiat Punto MK1].Подчертай му, че много държиш на геометрията покрай фара [ламаринки, уши, където се захваща], дебело му го подчертай. За да можеш после да си регулираш добре фаровете.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #3
      Мерси колега... за оптимизма имах нужда колкото до бронята парчета не липсват просто се е измъкнала от болтовете и за това е отворена така... притеснява ме главно че и двата калника както и капака са изместени на една страна... утре по светло ще направя няколко подробни снимки...
      Fiat Brava TD100

      Коментар


        #4
        И аз мисля,че само фар,другото ми се вижда поправимо.Капака не е много сгънат,опитен тенекиджия може да го изправи и да сложи минимално количество кит.
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          spooni написа:
          Мерси колега... за оптимизма имах нужда колкото до бронята парчета не липсват просто се е измъкнала от болтовете и за това е отворена така... притеснява ме главно че и двата калника както и капака са изместени на една страна... утре по светло ще направя няколко подробни снимки...
          Ти да беше видял моя калник как беше.А капака ... освен, че беше огънат мъжката, имаше и дупка в него, цепнатина около 10-12 сантиметра, все едно с нож си цепнал консерва. Капака на другата кола го беше направил, беше влязъл в моя капак.Не се коси, ами иди при майстор и не го оставяй да ти говори хуморески. Поправими са щетите и то не за много пари.Калниците не ги мисли, те затова са на болтове. Ще ги пооправи малко и после ще ги намести с болтовете.Виж си и подкалниците, че са крехки, предполагам, че е било доста студено.Да го залепи и него, ако е пукнат.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Понеже снощи направих грешката да отворя капака, за да видя евентуални други поражения после неможах да го затворя , та днес първата ми работа беше да го оправя да се заключва и леко да го поизправя. Махнах целия капак, оставих го на снега и го зачеластрих с чука... ето и снимкип.с. от бронята наистина липсва едно парченце, но като по чудо се беше задържало във фара, та остава само да видя къде ги лепят и колко пари ще ми искат. Трябва да сваля бронята т.е тя полувината е свалена остава другата полувина, но болтовете които са под калника от дясно ми изглеждат мн трудни за развиване особенно, ако колата не е на канал... Та ако имате някакви предложения?
            Прикачени файлове
            Fiat Brava TD100

            Коментар


              #7
              spooni написа:
              ... Та ако имате някакви предложения?
              Да, само едно, засега смени само фара, мацни бронята с малко боя, закрепи я за калника и си карай колата до след празниците, или до по-добри времена. Още снощи ми минаваше през ум, че си само за фар и капак, целият удар е на капака и е възможно да има усуквания, които да не могат да се паснат лесно, но пък какво ти пречи да го усукваш насам-натам и да го наместваш от пантите, може и да пасне Ъъъъ... нда, засега бронята към калника само с медна тел.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                Бронята се сваля лесно...само повдигни колата на крик от противоположната на удара страна и махни подкалника за да видиш къде са болтовете(единия е малко наврян и дано са ти по-слаби ръцете). Дано не ти се получи като при мен- да ти се върти болта заедно с гайката,която принципно трябва да е законтрена, но при мен не беше(говоря за болтовете, с които бронята се хваща за калника) Намери си добър майстор "напасвач", че после нагласянето на фугата м-у калника и капака е ужасно гадна история + изравняването на края на калника с края на капака.Успех
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #9
                  Днес ходих по майстори... първия при когото отидох ми изтупка цена 600лв. Имало 4 елемента за боядисване, а дефакто само бронята и капака са зле... Викам му "Аз да няма да я боядисвам цялта бе!" и си тръгнах... отидох при друг... от когото исках просто да ми напасне ламарините, да ми залепи бронята, и да ги пръсне... не цялостно а с преливане.. така няма да ми взима пари за цял елемент. Цена около 120лв. т.е. като си взема фара и халогена отивам при него и му я оставям. Та за сега толкова. Чакам тези дни да си получа фара и халогена и дано към вторник-сряда да е в сервиза. Поздрави... като стане ще пиша за резултатите и паричките които ми е струвало... ако на някой му е интересно да чете .
                  Fiat Brava TD100

                  Коментар


                    #10
                    колега вероятно имаш засукани рогчета из под ламарините или по друг начин казано вероятно дори ти е променен наклона на макферсона от ляво а 2та рога са хванали пътя за дясно
                    '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                    '97 Coupe 16VT 262WHP+

                    Коментар


                      #11
                      S.W.A.T. написа:
                      колега вероятно имаш засукани рогчета из под ламарините или по друг начин казано вероятно дори ти е променен наклона на макферсона от ляво а 2та рога са хванали пътя за дясно
                      Роговете са по-надолу, удара е горе във фара/капака пък и е прекалено лек за да тръгне рога нанякъде.
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        абе лек ... нали знам на какво ми приличаше типото, което по нищо не се различава с браво/брава добре е да се види коша за изместване
                        '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                        '97 Coupe 16VT 262WHP+

                        Коментар


                          #13
                          S.W.A.T ... за какъв кош говориш колега, не го притеснявай излишно. Ако коша е поддал, всичко трябваше да е на макарони, преди той да се изкриви.Поддал е капака, калниците и някоя друга ламаринена гредичка под капака. Те са поели удара и е въпрос на нагаждане колата да си добие стария вид. Пипкаво, но напълно възможно и постижимо за всеки, имащ желание.След боядисването съм абсолютно сигурен, че ако някой покаже на колегата всички болтове и сглобки, сам, за един ден играчка ще си докара линиите и на капака и на калниците и на разстоянията между тях. Играчка е, а не сложно.spooni, съветвам те да отидеш в добър магазин за автобои, с идеално измита кола, да ти вземат проба със шаблона и ти направят боята. Не разчитай на стикера на задния капак.След това остава бояджията да не е някой малоумник. Ако има добра ръка няма да се забелязва нищо.А бронята нека ти я свали този, който ще я лепи, по принцип така се прави. Ако си мислиш, че не ти е калкулирал демонтаж и монтаж, лъжеш се.Предвиди боя и за бронята, както и за пръстените на халогена. Малко вероятно е да улучиш същия цвят.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            Еми при удар с 30тина имах засукан кош с около 3 см Толкова са меки нашите италианки, че няма на къде повече Под кош имам в на предвид 2та рога + греда под броня
                            '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                            '97 Coupe 16VT 262WHP+

                            Коментар


                              #15
                              S.W.A.T. написа:
                              Еми при удар с 30тина имах засукан кош с около 3 см Толкова са меки нашите италианки, че няма на къде повече Под кош имам в на предвид 2та рога + греда под броня
                              Е стига сега де, то ще излезе че някой като си отвори по-силно вратата на друга кола и закачи твоята се посуква цялата , да не говориме глупости все пак. За да има усукани рогове удара трябва да е долу в тях, горе от капак НЯМА как да стане каквото и да е на роговете.
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X