Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сутрин скоростния лост замръзва.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сутрин скоростния лост замръзва.

    Здравейте на всички.Сутрин от както паднаха температурите под 0 от няколко дни ми замръзва скоростния лост и няма помръдване дори да оставя колата да поработи. Почва да се ползва чак след обяд като позатопли времето.Казаха ми че трябвало да се сменят въжетата на скоростния лост но се оказа че струват около 300 лева.Някой патил ли е и има ли по рационално решение.Благодаря предварително на всички за съветите.Фиат Маренго, което си е едно към едно с Мареа. дизел 1.9 100 коня 97 година.
    skype: antibug.bg
    e-mail: anton@antibug.bg
    GSM: 0888131002

    #2
    Отивам до магазина за боб! Взема да хвърля един и дано позная каква е колата.
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #3
      Моя грешка. Нов съм тук.Фиат Маренго, което си е едно към едно с Мареа. дизел 1.9 100 коня 97 година.
      skype: antibug.bg
      e-mail: anton@antibug.bg
      GSM: 0888131002

      Коментар


        #4
        Какво е маслото в скоростната кутия?Аз имах такава случка преди време с една Шкода Феличия - замръзна ми скоростния лост и колата работи 5-6 минути с натиснат съединител...Ако е много гъсто маслото при ниска температура още повече се сгъстява. Пък и на скоростните кутии маслата са доста гърси
        Измекяра кара Сузики Балено 1.3и

        Коментар


          #5
          Явно са въжетата на скоростния лост. Ходих на майстор.Исках да знам някой патил ли е за да каже от къде е най-добре да ги намеря и дали има друг начин освен да купя нови.
          skype: antibug.bg
          e-mail: anton@antibug.bg
          GSM: 0888131002

          Коментар


            #6
            wwwantibugbg написа:
            Явно са въжетата на скоростния лост. Ходих на майстор.Исках да знам някой патил ли е за да каже от къде е най-добре да ги намеря и дали има друг начин освен да купя нови.
            Ако говориш за тия приводи със жилата.1.нови са много пари.Преди 10 дена ми се обади приятел който работи в сервиз.При тях имаше мареа за смяна на тия жила.Цената в магазина им била около 370 лв със доставка до 2 седмици.2.Дадох му телефона на nikola nikolov http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=63834.Поръча ги от него за около 70 лв.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Чух се с него и наистина е много грамотно момче. Разбрахме се да отвори майстор и да види корпус ли има спукан или друго и ще прати каквото трябва.Мерси за отговорите и утре ще ида на майстор да видим какво ще сменям смазвам и т.н.Поздрави и весели празници на всички.
              skype: antibug.bg
              e-mail: anton@antibug.bg
              GSM: 0888131002

              Коментар


                #8
                Не говорите ли за едни лостове, които се виждат зад двигателя? Или някъде отдолу под самия лост има жила?
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Най-важното за тези жила е да със здрави гумени маншончета в двата края и под тях да има смазка. Ако са скъсани е добре да се пригодят от нещо, или да се напълнят жилата, колкото е възможно с масло, а по края им да се сложи грес. А и недей да напъваш лоста... пластмасовата му основа лесно се троши.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Смазахме ги и на сутринта отново бяха замръзнали. Отново смазахме и на следващата сутрин всичко беше ок. А жилата са здрави и маншоните непокътнати. Не е ясно от къде влиза влага като дори не се виждаше капка вода.Ще видя дали отново ще се появи проблема.Благодаря на всички и поздрави.
                    skype: antibug.bg
                    e-mail: anton@antibug.bg
                    GSM: 0888131002

                    Коментар


                      #11
                      С какво масло ги смазахте?

                      Коментар


                        #12
                        Трябва да питам майстора.
                        skype: antibug.bg
                        e-mail: anton@antibug.bg
                        GSM: 0888131002

                        Коментар


                          #13
                          Извинявай,ама защо не си смениш маслото на скоростната кутия,или вече си го сменял?
                          STILO JTD 1.9- 115 BLACK

                          Коментар


                            #14
                            Защото явно проблема се реши със смазване на чилата . Вече не забръзва.Мислех си за смяна и на маслото в ск. кутия но явно няма да се наложи.
                            skype: antibug.bg
                            e-mail: anton@antibug.bg
                            GSM: 0888131002

                            Коментар

                            Working...
                            X