Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво - заводски размер гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво - заводски размер гуми

    Здравейте, Имам следния може би банален въпрос, но не намерих никъде отговор.Приятелката ми се придвижва с Браво 1,6 16V 1995-6 г.Както може да се очаква нито знае нещо за него, нито я интересува, ама на, взе та падна сняг и оопс, трябва да се сменят гумите. В момента е с четири различни галоша на два размера 185/60/14 и 185/65/14. Поразрових насам, натам и до еднпосочен отговор кой е заводския размер на гумата не стигам. На едно място гледам 185/65 на друго 185/60.Моля, помагайте?!

    #2
    Re: Браво - заводски размер гуми

    stonesour написа:
    Здравейте, Имам следния може би банален въпрос, но не намерих никъде отговор.Приятелката ми се придвижва с Браво 1,6 16V 1995-6 г.Както може да се очаква нито знае нещо за него, нито я интересува, ама на, взе та падна сняг и оопс, трябва да се сменят гумите. В момента е с четири различни галоша на два размера 185/60/14 и 185/65/14. Поразрових насам, натам и до еднпосочен отговор кой е заводския размер на гумата не стигам. На едно място гледам 185/65 на друго 185/60.Моля, помагайте?!
    И двата размера стават стига и 4 гуми да са еднакви.

    Коментар


      #3
      ясно е, че стават, това го виждам и на практика в момента питам с кой излиза колата от завода. по-ниския /или висок/ профил ще даде минимално отклонение в километража, пък нали малко перфекционист го раздавам, това целя да избегна :P

      Коментар


        #4
        Ето ги стандартните и алтернативните размери за Браво: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...avo/marka/FIAT . Като кликнеш върху размера ти дава и предложения с цени.

        Коментар


          #5
          мерси

          Коментар


            #6
            Re: Браво - заводски размер гуми

            stonesour написа:
            Здравейте, Имам следния може би банален въпрос, но не намерих никъде отговор.Приятелката ми се придвижва с Браво 1,6 16V 1995-6 г.Както може да се очаква нито знае нещо за него, нито я интересува, ама на, взе та падна сняг и оопс, трябва да се сменят гумите. В момента е с четири различни галоша на два размера 185/60/14 и 185/65/14. Поразрових насам, натам и до еднпосочен отговор кой е заводския размер на гумата не стигам. На едно място гледам 185/65 на друго 185/60.Моля, помагайте?!
            Заравей колега. Ще ти напиша това което е дал производителя в моята книжка на колата. 14 цоловите размери са 2 за Браво и Брава, а именно: 185/60/14 и 175/65/14 при тези размери разликата във външната обиколка на гумата е пренебрежимо малка и двата размера са взаимо заменяеми

            Коментар


              #7
              В подкрепа на колегата mihr ще кажа че аз карам зимните на 175/65/14 а през лятото съм с 185/60/14
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                =Rudi= написа:
                Ето ги стандартните и алтернативните размери за Браво: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...avo/marka/FIAT . Като кликнеш върху размера ти дава и предложения с цени.
                В линка, който дадох се вижда, че размерите са съобразени с двигателя, респективно теглото. Това най-много касае тегловните индекси на гумите. И при другите модели е така - за моята Мареа с 1,9 JTD размерите на гумите са по-малки от тези на по-тежката Мареа с 2,4 JTD. Като купе не пречи аз да карам с по-големите, но не е оправдано. Вие казвате на колегата, че може да кара с по-малките гуми, което за купето не е проблем. Проблемът е, че той пита конкретно за 1,6 16V, което го отличава от 1,2 и 1,4 моторите.

                Коментар


                  #9
                  =Rudi= написа:
                  =Rudi= написа:
                  Ето ги стандартните и алтернативните размери за Браво: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...avo/marka/FIAT . Като кликнеш върху размера ти дава и предложения с цени.
                  В линка, който дадох се вижда, че размерите са съобразени с двигателя, респективно теглото. Това най-много касае тегловните индекси на гумите. И при другите модели е така - за моята Мареа с 1,9 JTD размерите на гумите са по-малки от тези на по-тежката Мареа с 2,4 JTD. Като купе не пречи аз да карам с по-големите, но не е оправдано. Вие казвате на колегата, че може да кара с по-малките гуми, което за купето не е проблем. Проблемът е, че той пита конкретно за 1,6 16V, което го отличава от 1,2 и 1,4 моторите.
                  Именно, аз пиша за 1,6,16 103. Иначе е абсолютно както казваш, за различните купета е различен размера. Успех

                  Коментар


                    #10
                    За 1.4 и 1.6 моделите няма разлика в размера на гумите. проверявал съм ги в страницата на Michelin. Разликата е вече в ГТ и ХГТ моделите за браво
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар

                    Working...
                    X