Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензиномер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензиномер

    На последната среща в неделя разглобявах бензиномера. Оказа се една тръба с поплавък в средата и две пружини - едната по-голяма отгоре и една по-малка отдолу. Въпроса ми е:1 Някой разглобявал ли е такова нещо? Колко са меки пружините? Моите са бая меки.2 Отдолу има едно болтче за регулиране на нещо. Не мога да разбера обаче на аккво точно. Има разлика дали е отвито или не. Ако е завито - стрелката е по-високо. Забравих обаче колко беше завито точно в началото. Затова питам.Та някой да е отварял това чудо?3 Лампата свързана ли е със стрелката или са отделни датчици? При мен лампата си свети почти постоянно, не знам къде точно да пипна?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Re: Бензиномер

    geshabeli написа:
    На последната среща в неделя разглобявах бензиномера. Оказа се една тръба с поплавък в средата и две пружини - едната по-голяма отгоре и една по-малка отдолу. Въпроса ми е:1 Някой разглобявал ли е такова нещо? Колко са меки пружините? Моите са бая меки.2 Отдолу има едно болтче за регулиране на нещо. Не мога да разбера обаче на аккво точно. Има разлика дали е отвито или не. Ако е завито - стрелката е по-високо. Забравих обаче колко беше завито точно в началото. Затова питам.Та някой да е отварял това чудо?3 Лампата свързана ли е със стрелката или са отделни датчици? При мен лампата си свети почти постоянно, не знам къде точно да пипна?
    аз съм разглобявал пружините са си такива меки от болтчето няма какво много да се регулира ,ремонта почти е невъзможен ако искаш това да питаш, сменяш с нов, във НИКО 66 мисля че продават, може да им се обадиш да ги питаш за цена евентуално
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Точно за това исках да попитам но реших първо да си поиграя с тоя и даже вчера се пробвах пак. Болта регулира колко да е аванса но не знам колко трябва да е завъртян за колко литра. Сигурно и на нов трябва да се пробва. Няма да се откажа обаче. Ще направя сухи проби да видя какво се получава. За сега оправих стрелката - не се дига и спада, седи си където трябва. лампата продължава да си свети постоянно.Направих следните изводи, без да гледам ел схемата:1. Регулатора отдолу е за нулево положение на стрелката.2. Двата кабела към бензиномера са +, единия мери съпротивление на пътечката, другия мери контакт.3. Предполагам че втория е за лампата. Не знам само дали като допира свети или като не допира. Трябва проба.4. Предполагам че масата се взима от маса на помпата. Физически не виждам връзка обаче.Най-лесното нещо е да отида и да си купя нов. Обаче така няма да знам нищо за тези неща, освен това ще дам пари за две пластмаси и две пружини дето може и да са по-зле от старите.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        geshabeli написа:
        Точно за това исках да попитам но реших първо да си поиграя с тоя и даже вчера се пробвах пак. Болта регулира колко да е аванса но не знам колко трябва да е завъртян за колко литра. Сигурно и на нов трябва да се пробва. Няма да се откажа обаче. Ще направя сухи проби да видя какво се получава. За сега оправих стрелката - не се дига и спада, седи си където трябва. лампата продължава да си свети постоянно.Направих следните изводи, без да гледам ел схемата:1. Регулатора отдолу е за нулево положение на стрелката.2. Двата кабела към бензиномера са +, единия мери съпротивление на пътечката, другия мери контакт.3. Предполагам че втория е за лампата. Не знам само дали като допира свети или като не допира. Трябва проба.4. Предполагам че масата се взима от маса на помпата. Физически не виждам връзка обаче.Най-лесното нещо е да отида и да си купя нов. Обаче така няма да знам нищо за тези неща, освен това ще дам пари за две пластмаси и две пружини дето може и да са по-зле от старите.
        без да се ръзчовърка не е интересно и аз така на правих не чак толкова задълбочено като те бе де но накрая си купих друг 2 употреба /след проба на няколко докато се намери читав/ и сега обаче пак е в гъ.а
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Тоест трябва си нов. Ще мина през ТиН кар тая седмица да проверя цената, щото са ми на път. Но като гледам от какво и как е изработен тоя, няма да взимам на старо.При всички случаи този ще се човърка.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            обади се и на НИКО 66 и те продават да сравниш цените най малко
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Re: Бензиномер

              geshabeli сега остава да дойдеш да оправиш стрелката и на моята или поне малко снимков материал да направиш как и какво си разглобил и как си го оправил
              Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
              Lancia Dedra 1.6 91г.

              Коментар


                #8
                Няма нужда от нов бензиномер. Болчето отдолу е за определяне на резервата. Аз моя си го направих на 5 литра, да ми свършват разделенията на таблото. Обърни внимание на потенциометъра. Ако са станали "пътечки" по него, просто извий пластините да не опират на същото място и ще си решиш проблема.
                Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                BlueStorm transforms . . .
                . . . !!!

                Коментар


                  #9
                  Тая събота ще го разглобявам наново и ще направя и снимки. За трети път.Не знам обаче на Типо и на браво дали са еднакви тея бензиномери.
                  BlueStorm написа:
                  Няма нужда от нов бензиномер. Болчето отдолу е за определяне на резервата. Аз моя си го направих на 5 литра, да ми свършват разделенията на таблото. Обърни внимание на потенциометъра. Ако са станали "пътечки" по него, просто извий пластините да не опират на същото място и ще си решиш проблема.
                  Колега как си го направил точно на 5 литра да ти е резервата?Ако обърна пластината на обратно дали ще мери точно?Пътечките и така са ок, мисля че даже точно мери сега, проблема е че лампата свети.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Ами моето е дигитал. При DGT една чертичка е равна на 5 литра. А тези в началото ( ситните ) .= 4x2.5 литра. Не претендирам да съм нагласил резервата точно на 5 л. , но е много близо до това количество.
                    Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                    Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                    BlueStorm transforms . . .
                    . . . !!!

                    Коментар

                    Working...
                    X