Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвет за фиат стило , да го купя ли

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Само ще ти кажа, че тоз двигател със скоростите, които описа в другата тема е неспособен на 4.0/100 разход.Показанието на трип-а се манипулира от 2-3 неща.Няма здрав тампона за двигателя, т.е. всички са здрави и всички са за смяна.Просто разни хора, разни идеали, на тебе не ти пречат явно.Бе нека си я купи пък да видим за 1-2 месеца дали няма да ги кихне 1500лв.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      След 1000 км ще кажа с положителност ,защото си записвам километрите и литрите наляно гориво . Просто до сега съм изминал 250 км с това Стило и още нищо не мога да кажа с положителност. :D Жалко че настъпи зимния сезон а Стилото е пролетно, лятно есенна кола за мен и сега карам джипката но след няколко месеца ще им разменя ролите и ще имам по пресни впечатления от него. :D
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #18
        Айде да се изкажа и аз, като един доста изпатил си собственик на Стило, разходите след покупката на едно Стило са наистина доста, както каза Емо едни 1500лв хвръкват от раз. Ако някой не ми вярва или просто има интерес, имам документ със всичките ми ремонти по Стилото до сега и мога да му го пусна да го разгледа.
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          #19
          Забравих лагер на климатик, фрайлауф шайба на генератора.Пълен кенеф е таз кола, Мареа/Браво е къде по-добър избор.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            кола

            Извода е като си търсите кола гледайте да е по читава а не после ми те са такива има колеги кайто много не пипат по колите има други който се мъчат да ги равалят аз пзнавам един който си купи ФИАТ и после го смени с 3 малки коли и все не му харесват а уж нови
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #21
              Ами Стилото си е точно такова каквото го описва emzo.Колкото и да гледаш какво купуваш то си остава Стило заедно с неговите инженерни недомислици.Няма как да не смениш термостат,защото той просто си е отшъл за 2-3 години работа(а да не говорим за първите от 2001).Няма как да не смениш тампони защото са изработени от калпав каучук и на пръв поглед са здрави,а колата се тресе и скърца цялата.Или пък лагера на климатика...,защото японците са му хакнали един пиклив лагер,който по скоро е за стенен часовник отколкото за авто-климатик.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #22
                Така си е. Например на новото ми Стило още при покупката видях че ключа не може да влезе в патронника на задния капак и поисках да го сменят . Докато умуваха от къде и как даго закупят ми светна умната мисъл че така е подобре . Тъкмо ако опитват да го отворят то да не могат . А капака си се отваря като отворя предните врати . Заключа ли ги и той е заключен . Тъй че отпадна да хода на ключар ,не толкова че ще дам 20-30лв а защото така като че ли е по добре против кражба . :D Реално погледнато все пак купувам кола за 5 000 лв която като нова сигурно струва 30 000. Тъй че в реда на нещата си е и някой друг лев да се даде отгоре.После зависи кой колко км изминава на година . Аз примерно минавам от 12 до 15 хиляди на година с двете коли . Демек със Стилото минавам 7 000 км толкова колкото някои колеги ги изминават за 1 месец. :D Мерцедеса го купих 2000 г и тогава му смених ремъка минах 70 000 до тази година и така го продадох с този ремък от 2000 г . :D Тъй че има много ако .
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #23
                  Моето Стило го купих в края на Май, след като обикалях 2 седмици по автокъщите в Пд, Пз, Вт и Сф ... До момента (навъртени 10 000 км) не съм имал никакви ядове с колата ... Не мога да се съглася, че са чак толкова проблемни коли

                  Коментар


                    #24
                    Зависи колко държиш на детайлите и това всичко да е идеално по колата.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #25
                      xaerial написа:
                      Моето Стило го купих в края на Май, след като обикалях 2 седмици по автокъщите в Пд, Пз, Вт и Сф ... До момента (навъртени 10 000 км) не съм имал никакви ядове с колата ... Не мога да се съглася, че са чак толкова проблемни коли
                      xaerial написа:
                      emzo написа:
                      За последните 1200км средният е 6.3/100До 160 км/ч около 6.2Повече от 8/100 извънградско не ми е давала, но и скоростта си беше ...... максималната
                      Е това как го постигаш ... При мен около 160 и нагоре отива към 9-10/100 (маршрута е Пз>Сф, в обратната посока е по-нисък разхода)
                      Ами просто, а ти преди да ме питаш този въпрос трябва да си:- направил лог в движение- почистил MAP, MAF, EGR, Throttle Body - проверил всички турбо и въздушни пътища- изтествал дюзите и проверил горивната система като цяло- почистил и проверил интеркулера- монтирал нов термостат и т.н. и т .н. защото предпочитам да дам 1500лв и всичко да ми е изрядно, отколкото да ми гори с 4литра отгоре, което е по-голяма набутвация.Колко от Вас са направили тези неща ? Броят се на пръстите на ръцете.п.с. аз съм почнал от нулата, като казвам нула, значи нула.Патил съм си с тази нула, колкото и да е смешно, на първата си кола не знаех, че има масло в ск. кутия и естествено като остана без масло я хвърлих
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        Определено ще ги направя всичките тия неща при първа възможност! А термостат защо? В смисъл - сегашният работи според мен нормално - стига средата, заковава там и не трепва, без значение нагоре или надолу се движа ...

                        Коментар


                          #27
                          Извинявай за спама, колега emzo, ама защо употребяваш думата "интеркулер", като това е най-обикновен радиатор за охлаждане на въздуха?
                          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                          Ванга

                          Коментар


                            #28
                            Просто отговорихте на момчето толкова колкото да го объркате. Всички коли имат разходи когато ги купим . Аз лично бих сравнил другите коли който отговарят на цената.. разгледай в нета до колко са издържливи.. Но за Стило ако е нека бъде Дизел. лично мое наблюдение.
                            Punto Power ! 2011

                            Коментар


                              #29
                              Irka_fihi написа:
                              Извинявай за спама, колега emzo, ама защо употребяваш думата "интеркулер", като това е най-обикновен радиатор за охлаждане на въздуха?
                              Питайте Рудолф Дизел колежке
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #30
                                iakvvu написа:
                                Зависи колко държиш на детайлите и това всичко да е идеално по колата.
                                много точно. за много малко пари, получаваш кола с много екстри.за толкова екстри, това сигурно е най-евтиния автомобил(марка) на пазара(от известните).Оттам нататък ти си преценяваш.Аз имам Фиат. Много съм доволен. Но и претенциите/нуждите ми не са много големи.Брат ми има несан - разликата е огромна.

                                Коментар

                                Working...
                                X