Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги купих кола и искрено благодаря на Калин и Боби

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги купих кола и искрено благодаря на Калин и Боби

    Колеги купих лек автомобил. 1.6 мисля, че е 90 коня. Колата е много запазена отвътре и отвън, просто е чудна. Има някой забележки, по който ще искам съвети: - прозорците се потят вътре като за световно - не ми работят чистачките, мисля че проблем със релето - задната чистачка не пръска - как да разбера дали има АБС, ако няма може ли да го сложа допълнително и къде в Пловдив - не ми работят късите, мисля че е бушон - имам само 1 син ключ, как да си извадя втори Ако се сетя да питам нещо друго, ще ви пиша. Искам да благодаря ужазно много на Боби и на Калин. Дано да се радвам на дълги и безаварийни години.
    http://www.pljuvalnik.com
    Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

    Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

    #2
    Честито! Безаварийно да я караш!- за прозорците - ако има климатик колата, пускаш го за 30 секунди и запотяването изчезва. В дългосрочен план - смени поленовия филтър на вентилацията.- за чистачките - почни от предпазител. Ако е здрав - тогава по-нататък по системата - реле, моторче...- ще почне...не е пръскала дълго време и затова Ако не почне - не е болка за умиране - по принцип моторчето за отпред и отзад е едно и също, щом отпред пръска, или е запушена "цицката", или някъде маркуча е спукан и хвърля навън.- натисни рязко спирачки, ако "сурне" гуми - няма АБС или не работи, ако педалът ти подскочи нагоре и колата спре без да сурка гуми, имаш АБС и работи. Ако нямаш - не може да сложиш, поне не е никак евтино. Сменят се доста неща и е доста скъпо, дори втора ръка...- предполагам и аз че ще да е бушон или и двете крушки изгорели - във всяко ключарско ателие могат да ти извадят. Струва около 60-70 лв. Ключът е с чип, затова е скъп.

    Коментар


      #3
      Честито колега, със здраве да си я караш и много безавариини. Това да са и косурите

      Коментар


        #4
        Малко съм разочарован, че нямам АБС на тази кола, защото ще е ползвам за ски. Четох по други форуми, че струва към 400-600 лева. Готов съм да ги дам, само и само да имам АБС или по нататък да е сменя за по-нова БРАВА обслужена но с АБС задължително. Моята е изпълнение EL. Други проблеми нямам. По нататък, тъй като е кола за татко ще му лепна едни ксенони. Кажете какво да правя с теромстата и къде в Пловдив да отидя да го видят. Дразни ме, защото ми пада температурата в парното. Другият проблем е с паленото, там палеше като часовник но със захранване от адаптор, незнам как се казва. После ми загасна и когато взех ток с кабели не иска да запали, само с бутане. Другото нещо, което ме притеснява е че волана се движи много много лесно. На магистралата карах 160 да е тествам, не е нормално така да се движи волана с единият пръст при тази скорост. Дайте някаква идея.
        http://www.pljuvalnik.com
        Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

        Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

        Коментар


          #5
          Честито колега и безаварийни километри.За другото са ти писали.За ABS-а.Аз имам и ... ама МНОГО ме дразни или не съм свикнал. Или не съм изпадал в ситуация, в която да го оценя [дано да не се случва]. Но ми се е случвало в един момент да съм сигурен, че без ABS ще спра много по добре отколкото със.Склонен съм да го изключа, така че не съжалявай, ако няма.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Честито колега,само да те радва колицата. Обаче другия път си смени консултантите. Трима души я гледахте и не разбрахте има ли АБС и колко конски сили е мотора? А монтиране на АБС е трудна работа.И скъпа.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              #7
              Колеги дайте съвет къде в Пловдив мога да направя преглед на автомобила. На таблото отгоре, където са дупките, за да духа към джама от парното има едно копче, което се търкаля напред и назад, за какво е? Оказа се, че е 103 коня.
              http://www.pljuvalnik.com
              Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

              Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

              Коментар


                #8
                Да спираш/регулираш количеството въздух излизащ през тази духалка.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #9
                  А за термостата някой ще ми каже ли?
                  http://www.pljuvalnik.com
                  Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                  Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                  Коментар


                    #10
                    Термостата.И на мен, ако е под 20 градуса, стрелката не стига до средата, но разхода ми е повече от перфектен [6.5/100 бензин, извън града].По тази причина показанието не ме притеснява.Волана.И при мен е така.Имах Tipo със сервоусилвател, но волана не се движеше толкова лесно.Радвай се, ще свикнеш.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #11
                      първо за АБС-а ,защо ти е такъв проблем? Ако не се изявяваш като селски рейсър,много рядко ще ти се налага да разчиташ на АБС-а...а и стигне ли се до него е Божа работа,дали няма да те излъже в един миг. Има коли с конвенционални спирачки спират 3 пъти по-бързо от тия с АБС. Не чак такъв проблема,колкото си го въобразяваш.За запотяването,смени филтъра на купето!Термостата-както ти каза Малоун,виж си разхода,ако не е висок,не е болка...моя също отваря по-рано,но предпочитам така,отколкото да прегрее За волана -обърни внимание на следното,че той и да се върти лесно,за да направи движение придаващо малък завой на гумите,му трябва малко повече от половин оборот. Т.е. не е толкова чувствителен на допир и при високата скорост няма как случайно да предизвикаш завой. Правил съм експеримент,поне при мен трябва минимум полвин оборот,за да усетя завиване,а няма как случайно да завъртиш чак толкова много.
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        честито и от мен колега,със здраве да си я караш и много безаварийни километри.за конете погледни номер на двигателя започва 182А нещо си ако е 182А6 значи е 90коня,ако е 182А4 е 103 коня,а за волана да малко по-лек е от на другите коли в този клас,но пък е доста удобен за паркиране и за каране в града,а както каза колегата по-горе трябва да завъртиш почти половин оборот да направи малък завой.ПОЗДРАВИ!!!
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          Колега,честито за новата придобивка и със здраве да си я караш!Тази кола е една от евтините за поддръжка и не я оставяй в това положение.Ако имаш проблем с чистачки и фарове и нещо ти трябва като части и т.н може да се обръщаш към мен или колеги,които са пуснали теми за продаване на части в темата за продава части и аксесоари.Затова е полезен форума,защото може да си помагаме с мнения за решаване на даден проблем.Поздрави!
                          FIAT BRAVO 1.6
                          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, как да си отпуша задната чистачка? 103 коня е върви като самолет, проверих е в Епер. Колеги притеснявам се за термостата, защото при качване на планина при външна тепмература минус 10 ще ми качи температура, а обаче при слизане сигурно и парно няма да имам.
                            http://www.pljuvalnik.com
                            Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                            Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                            Коментар


                              #15
                              thedon написа:
                              Колеги, как да си отпуша задната чистачка?
                              Сваляш кората на задната врата и изваждаш маркуча за течността от моторчето на чистачката.След това подаваш течност от волана.Ако не тече от него значи е подпушен напред както в повечето случаи.Тъй като моторчето е отпред на казанчето.Пробвай първо на предните чистачки дали ти пръска.Може да не работи самото моторче.Акое така ми се обаждаш ио ти пращам моторче.
                              FIAT BRAVO 1.6
                              FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                              LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                              Коментар

                              Working...
                              X