Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Типо 1.6

    не знам какво и става на тая кола ама нещо се базика с мен Когато я запаля всичко е на 6. Оборотите са на 900 както трябва (на газ). Тръгвам всичко е ОК, но в момента, в който измина 100-200м и става интересно.Ще ви опиша точно какво правя за да няма неяснотии поне по този въпрос:Тръгвам пред блока и взимам първи завой всичко ОКРешавам да напраа кръгче на блока и на третия завой когато превключвам на 2ра за да набера колата ми прескача, все едно ми е свършила газта, сваля оборотите на 500, държи около секунда и гасне от само себе си.След това се опитвам да запаля, пали от 2рия път и в момента в който отпусна съединителя за да подам газ отново се самоизключва. Ако задържа на полусъединител всичко е в нормите. Махнах клемите на акумулатора за 24 ч. - същото.Почистих компа (защото друг път ми е правил проблеми) - не помага.Почистих степното моторче (май така се казваше) - пак не ще.Не знам какво друго може да се направи а лошото е че не мога да я откарам на майстор, защото няма да стигна, а и няма кой да ме дръпне.ПОМАГАЙТЕ, МОЛЯ!!!!

    #2
    Прилича ми на датчик на Хол.Намира се на кожуха на маховика и струва 50-60 лв. ако не се лъжа.Но най добре иди на диагнистика.
    Fiat Marea Weekend 1.8 16V ELX-1997
    Fiat Stilo Multiwagon 1.6 16V 2006

    Коментар


      #3
      Възможно е, но не е сигурно да е датчик запалване ... На бензин как е
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Valiosport написа:
        Възможно е, но не е сигурно да е датчик запалване ... На бензин как е
        Абсолютно същото и на бензин.

        Коментар


          #5
          power66 написа:
          Прилича ми на датчик на Хол.Намира се на кожуха на маховика и струва 50-60 лв. ако не се лъжа.Но най добре иди на диагнистика.
          Колега тоя мотор май несе закача към компп.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            pecata написа:
            power66 написа:
            Прилича ми на датчик на Хол.Намира се на кожуха на маховика и струва 50-60 лв. ако не се лъжа.Но най добре иди на диагнистика.
            Колега тоя мотор май несе закача към компп.
            Не е май, ами направо не се закача
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар

            Working...
            X