Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа- заден подглавник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мареа- заден подглавник

    Здравейте колеги! Знам, че много теми има изписани за тия прословути подглавници, но моя проблем е малко по различен. Как се вади задния подглавник на фиата, който е в средата над подлакътника. Другите два до него само се надигат и при тях проблем няма, но този е със специфичен механизъм и явно е по сложна работата с него. Благодаря ви предварително!!!
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

    #2
    Re: Фиат Мареа- заден подглавник

    tole написа:
    Здравейте колеги! Знам, че много теми има изписани за тия прословути подглавници, но моя проблем е малко по различен. Как се вади задния подглавник на фиата, който е в средата над подлакътника. Другите два до него само се надигат и при тях проблем няма, но този е със специфичен механизъм и явно е по сложна работата с него. Благодаря ви предварително!!!
    а как се надигат двата от страни?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      Re: Фиат Мареа- заден подглавник

      alvanovo написа:
      tole написа:
      Здравейте колеги! Знам, че много теми има изписани за тия прословути подглавници, но моя проблем е малко по различен. Как се вади задния подглавник на фиата, който е в средата над подлакътника. Другите два до него само се надигат и при тях проблем няма, но този е със специфичен механизъм и явно е по сложна работата с него. Благодаря ви предварително!!!
      а как се надигат двата от страни?
      Говорим за задните!!! Ами в основата на самите щеки върху които са подглавниците има пластмасови копчета. Като се натиснат двете едновременно подглавника излиза в най- горно положение. Без да се пускат самия подглавник се издърпва нагоре с глава (поне аз така го вадя :Д) или който както му е удобно. За разлика от предните подглавници това определено е детска играчка и става за секунди. Поне при моята мареа е така... но средния как се вади ми е пълна мистерия дано някой има отговор на въпроса ми.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

      Коментар


        #4
        На Марея- мисля, че НЛХ- ниво на оборудване имат три подглавника отзад, а ЕЛХ имат два. Твоята с какво оборудване е?
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          dobrujanetza написа:
          На Марея- мисля, че НЛХ- ниво на оборудване имат три подглавника отзад, а ЕЛХ имат два. Твоята с какво оборудване е?
          Може би не си прочел внимателно или аз не съм се изказал точно, че имам три задни подглавника. С двата странични проблеми при свалянето нямам, но не мога да махна този който е по средата точно над подлакътника на задната седалка. Самия подглавник не се дига направо на горе както останалите а е с някаква машинка която отзад е покрите с кожа. А колата ми е Мареа weekend HLX...
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

          Коментар


            #6
            Надявам се това да помогне.
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              TIP написа:
              Насявам се това да помогне.
              Ако правилно съм разбрал първо подглавника се натиска и след тва се вдига първо от едната след това от др страна. Благодаря..ще пробвам и дано песимизма ми не бъде оправдан :Д А ти махал ли си го..гледам че имаш същата..?
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

              Коментар


                #8
                Не ми се е налагало да я махам. Утре ще видя дали така става, както е на картинката.
                Marea Weekend HLX Jtd 110

                oO(_)____////____(_)Oo

                Коментар


                  #9
                  TIP написа:
                  Не ми се е налагало да я махам. Утре ще видя дали така става, както е на картинката.
                  аз току що пробвах и не помръдва..освен ако няма някой чалъм да махна първо самия подглавник от машинката която го оправлява как да се вдига и спуска, а след това самата нея и желязата излизащи от седалката..както направих и с предните подглавници!
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                  Коментар


                    #10
                    Трябва да натиснеш първо щифтове 1b и тогава да дърпаш, май.
                    Marea Weekend HLX Jtd 110

                    oO(_)____////____(_)Oo

                    Коментар


                      #11
                      TIP написа:
                      Трябва да натиснеш първо щифтове 1b и тогава да дърпаш, май.
                      Значи ти утре ще видиш но щифтовете 1б би трябвало да се вадят последни, защото в седалката има скоби които ги задържат и за да се освободят трябва да се завъртят което ако съдя по предните подглавници няма как да стане докато не се махне самия подглавник или от самия него по някакъв начин да се освободят. Бе все ще се намери някой който е претапицирал и се е сблъсквал с тоя проблем интересно че никъде във форума не намерих тема за тоя заден подглавник което ме навежда на мисълта че може да се окаже нещо елементарно, а аз да съм се вкарал в някакъв филм предвид точно прословутите предни подглавници :Д
                      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                      Коментар


                        #12
                        Значи, вдигането е лесно. Обаче ваденето ще е по трудно. Изглежда ще се наложи да се маха цаст от тапицерията отзад или отстрани.....не знам.Прикачам пдф-с инструкциите как би трябвало да стане.http://tranz.it/load.php?id=3ZhvEZETaVc864Ry683007
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          #13
                          TIP написа:
                          Значи, вдигането е лесно. Обаче ваденето ще е по трудно. Изглежда ще се наложи да се маха цаст от тапицерията отзад или отстрани.....не знам.Прикачам пдф-с инструкциите как би трябвало да стане.http://tranz.it/load.php?id=3ZhvEZETaVc864Ry683007
                          Ахааа мисля че го разбрах и не е чак толкова сложно. Има болтове явно които закрепват самия подглавник за машинката. Като се махне самия подглавник след това се освобождава машинката от щивтовете по някакъв начин което явно ще се види на място. Благодаря и дано се получи!
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                          Коментар


                            #14
                            Е, не знам! Аз се мъчих днес и не става. Вдигането е лесно дърпаш към тебе и вдигаш нагоре свалянето по обратния ред само, че първо се натиска бутона отстрани.
                            Marea Weekend HLX Jtd 110

                            oO(_)____////____(_)Oo

                            Коментар


                              #15
                              TIP написа:
                              Е, не знам! Аз се мъчих днес и не става. Вдигането е лесно дърпаш към тебе и вдигаш нагоре свалянето по обратния ред само, че първо се натиска бутона отстрани.
                              да това е лесно но на мен ми трябва изцяло да ги махна за да сложа нова тапицерия да си запазя оригиналната в добро състояние
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110кс 2002г.

                              Коментар

                              Working...
                              X