Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Coupe 16VT клапан ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Coupe 16VT клапан ?

    Има един клапан който незнам за какво е и дали е оригинално сложен там . И ако е оригинален къде е вързан че при мен е с разкачени маркучи
    Fiat Coupe 16V Turbo

    #2
    Ми незнам да ли е това което си мисля но ми прилича на соленоида.От едната страна има две маркучета,едното отива в турбото а другото в гейта.От другата страна има едно маркуче и то трябва да отива в маркуча след дебитомера.Поне така е при пунто гт.Нека някои с купе да каже със сигурност.

    Коментар


      #3
      re

      тва си баш соленоида. . а защо е с изкарани маркучи.
      Fiat Punto MK2 Broom Yellow 200++

      Коментар


        #4
        Re: re

        riot написа:
        тва си баш соленоида. . а защо е с изкарани маркучи.
        Щот не работи соленоида или някой е решил да "надуе" турбото до максимум,ама от там до "края’ на мотора е много малък пътя.Колега,както ти обясни другия колега по-горе,едното маркуче което е със синя лента влиза долу в един щуцер на студения охлюв на турбото,а другото маркуче което е с червена лента влиза в актуатора на гейта.Ако ги няма лентите не е голям проблем,заплювай едното маркуче за синьо или червено и слагай.Тая кола заводски трябва да върви на 0.8 бара,ако го закачиш и не ги държи,значи соленоида си е отишъл П.П.Третото маркуче което е само едно от едната страна моце да го оставиш да си стои в атмосферата,не е нужно да влиза някъде
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          Ами на едната снимка се вижда че има още един двоен клапан който е останал от бууст контролер предполагам, но му го няма управлението и си мисля че и соленоида тогава е бил откачен. Ако иска някой колега да удари една снимка да ми покаже точно къде влизат двата маркуча отдолу на клапана
          Fiat Coupe 16V Turbo

          Коментар

          Working...
          X